Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.06.2021
10 najlepszych gier dla dziecka
1025V

10 najlepszych gier dla dziecka

Dzisiaj świętujemy Dzień Dziecka! Przed zabraniem swojej pociechy - przykładowo na film do kina i lody - można sprawić jej jeszcze jeden prezent w postaci przystępnej gry. Jeśli nie znacie tytułów skierowanych m.in. do młodszych odbiorców, zachęcam do zerknięcia do rozwinięcia dzisiejszego tekstu.

Minecraft Dungeons

Dzisiejsze zestawienie otworzy Minecraft Dungeons, który jest szerokim uśmiechem w stronę fanów niegdyś najpopularniejszej gry na świecie - Minecrafta. Tym razem zainteresowani odchodzą od budowania czy wykopywania ważnych surowców, a zajmują się eksplorowaniem generowanych proceduralnie lochów, w trakcie których zwiedzania trafią na różnej maści wrogów blokujących im drogę do groźnego czarnoksiężnika - Arch-Illagera.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville jest kolejną dawką humoru dla młodszych odbiorców. W trakcie zabawy bierzemy udział w strzelaninach między roślinami a zombiakami. Ekipa odpowiedzialna za grę przygotowała kilka trybów, z których wyróżnić możemy m.in. klasyczny, drużynowy deatmatch, obrona ogrodu przed inwazją nieumarłych oraz przejmowanie punktów na mapie.

Rayman Legends

Młodzi fani gier wideo na pewno odnajdą się również w Rayman Legends. Produkcja 2D stworzona przez Ubisoft wrzuca nas do baśniowej, tętniącej życiem krainy, w której główny, tytułowy bohater musi przechodzić przez kreatywne miejscówki, jednocześnie eliminując rozmaitych oponentów w celu uratowania świata przed nadciągającymi niebezpieczeństwami.

Ratchet & Clank

W przypadku przejścia wyżej wspomnianego tytułu francuskich deweloperów, warto zwrócić uwagę jeszcze na Ratchet & Clank. Początkowo produkcja może wydawać się bardziej skomplikowana od Raymana, ale wraz z zapoznaniem się z podstawowymi założeniami rozgrywki, poznanie przygody Ratcheta i Clanka nie powinno stanowić zainteresowanym jakichkolwiek trudności.

Mario Kart 8 Deluxe

Posiadacze przenośnej konsoli Nintendo Switch powinni jak najszybciej zaopatrzyć się w Mario Kart 8 Deluxe, czyli wyścigówkę łączącą ze sobą zręcznościowy tryb jazdy z lekkimi gokartami potrafiącymi przykładowo wykonywać akrobacje w powietrzu, co jest wynagradzane dodatkowymi premiami pozwalającymi szybciej poruszać nam się po torach. Ekskluzywny tytuł Nintendo oprócz trybu single-player oferuje również moduł sieciowy, w którym zainteresowani mogą zmierzyć się z innymi osobami.

Astro's Playroom

Jeśli w Waszym domu leży PlayStation 5, to prawdopodobnie mieliście już styczność z Astro's Playroom. A jeśli nie, to powinniście wspólnie z pociechą jak najszybciej odpalić rzeczoną grę i wybrać się w podróż do czterech, pięknie prezentujących się krain. Oprócz skakania po platformach, walczymy z przeciwnikami, wspinamy się na różne obiekty czy rozwiązujemy niezbyt skomplikowane łamigłówki - a przy tym  non stop czujemy na własnej skórze, jakie możliwości oferuje pad do PS5, DualSense.

Overcooked 2

Overcooked! 2: Rozgotowani pozwala wcielić się nam w szefa kuchni. Korzystając z różnych metod, musimy jak najdokładniej, a zarazem najszybciej przygotować zamówione przez klientów dania według przygotowanych receptur. O pomyłkę w tytule skupiającym się na gotowaniu nie trudno, ponieważ deweloperzy z Team17 narzucają wysokie tempo zabawy, testując umiejętności odbiorcy.

Bugsnax

Bugsnax przenosi nas na tropikalną wyspę, na której poznajemy tytułowych mieszkańców przypominających swoją formą dwunożne robaki. Głównym elementem zabawy jest eksploracja świata i wykonywanie naprawdę prostych misji, które zbliżają zainteresowanych do poznania prawdy nt. pewnej odkrywczyni - Elizabert Megafig.

LEGO City: Tajny Agent

Gry z licencjonowanej marki LEGO podbijają serca sporej grupy graczy, lecz ja osobiście pragnę polecić najbardziej LEGO City: Undercover, w którym wskakujemy w buty policjanta o imieniu Chase McCain. Ów bohater po długiej przerwie powraca z przytupem do miasta, ponieważ jego głównym celem staje się niebezpieczny, siejący spustoszenie złoczyńca - Rex Fury.

Just Dance 2020

Zestawienie najlepszych gier dla dzieci zamknie Just Dance 2020 zachęcający do ciągłego ruchu. W trakcie zabawy musimy odwzorowywać tańce ukazywane na ekranie, trzymając w dłoni jeden z paru dostępnych kontrolerów ruchu. Im bardziej będziemy dokładniejsi, tym więcej punktów zdobędziemy - oczywiście osoba, która zdobędzie ich najwięcej, wygrywa "krwawe" starcie ze swoimi przeciwnikami.

Tagi: gry dla dzieci top 10