Zawartość numeru

PSX EXTREME 260 Kwiecień 2019 cena: 9,99 zł


Kolejny numer ukaże się
30 kwietnia 2019 roku


Wstępniak

PSX Extreme 260 The Division 2

Roger: Microsoft pracuje nad HoloLens 2, Sony zapewne już zabezpiecza kolejne patenty związane z nową wersją PlayStation VR, zaś Nintendo idzie jak zawsze własną ścieżką, oferując nam… gogle z kartonów. My, jako pierwsza redakcja w Polsce, położyliśmy łapki na Magic Leap One, goglach wykorzystujących technologię mieszanej rzeczywistości, która już wkrótce może być konkurencją dla VR.

Jak wypada urządzenie? Jak prezentują się pierwsze gry? I czym w ogóle jest Mixed Reality? Na te (i nie tylko) pytania odpowiadamy w ekskluzywnym teście gogli, które porównujemy z zaprezentowanym niedawno na targach w Barcelonie HoloLens 2. Temat numeru zaś skupia się na konsoli, którą nasi czytelnicy doskonale znają. Przypominamy historię PlayStation 3, dokopując się do wywiadów, dziwnych wypowiedzi, słownych przepychanek z konkurencją i przede wszystkim mniej znanych faktów. O jasnych i ciemnych stronach PS3, najlepszych 30 grach wybranych przez redakcję oraz trudnościach w programowaniu piszemy na 8 stronach, oddając niejako hołd systemowi, który mimo wad przyniósł nam setki godzin wspaniałej zabawy. 

Obrodziło nam również w topowe gry, ale to nie pierwszy rok, który w okresie zimowo-wiosennym dostarcza hitów z najwyższej półki. Mielu, ekspert od Soulsów, wskoczył w japońskie klimaty, recenzując Sekiro (tudzież nazywany przez niektórych śmieszków Sera Kilo). Piszemy też o inspiracjach mitami i folklorem japońskim tak w grach od From Sofware, jak i wielu innych seriach. Nawet pozycje z Mario sięgają do bogatego „bestiariusza” z wierzeń „samurajów”. W redakcji sporo było też chętnych na recenzję The Division 2, ale walkę w kisielu wygrał HIV (wspierany przez Rozba). Przy okazji sprawdzamy, jak w innych grach przedstawiany był do tej pory Waszyngton. Najazdy kosmitów i wybuchy atomówek to tylko niektóre przykłady. Do formy wrócił również Capcom – Kali zabrał z redakcji Devil May Cry 5 i tyle było go widać. Recenzji towarzyszy streszczenie wszystkich części serii, które potraktujcie jak przystawkę przed „piątką”. Sporym zawodem okazało się Left Alive od Square Enix, ale premiera gry to okazja, by pokłonić się tematowi mechów. Jeśli takie serie, jak Gundam, Front Mission czy Metal Gear Solid, nie są Wam obce, wciągniecie tekst o genezie wielkich kroczących maszyn noskiem. 

Nie zapomnieliśmy też o szeroko pojętym retro – dział, jak co numer zresztą, pęka w szwach. Opowiadamy niezwykle zawiłą i dość smutną historię serii Legacy of Kain, która przynajmniej trzy razy próbowała się odradzać. Czemu projekty zawsze kasowano? Sięgamy również pamięcią do czasów, gdy automaty arcade królowały w salonach, by opowiedzieć Wam, jak powstał jeden z największych hitów tamtego okresu – Zaxxon. Sobek z kolei bierze na warsztat serię „Matrix”, rozkładając fabułę na części pierwsze, szukając wspólnych mianowników ze współczesnymi czasami i zastanawiając się, jak powinna wyglądać kontynuacja przygód Neo. A może niekoniecznie Neo? W Kąciku Filmowym czeka na Was też wywiad, którego udzielił nam Isaac Hempstead Wright, grający w serialu „Gra o tron” rolę Brandona Starka. Dowiecie się choćby, jak wyglądało dorastanie na planie jednego z największych telewizyjnych hitów w historii. Na deser przygotowaliśmy też swoisty słownik gracza, w którym pojawia się masa terminów i haseł związanych ze współczesnymi grami. Teraz będzie można błysnąć wiedzą w towarzystwie :).

W przyszłym miesiącu tylu hitów już nie będzie. Szykujcie się powoli na grube zapowiedzi w trakcie i okolicach E3. Niestety, embargo rzecz święta, więc tutaj muszę skończyć i życzyć Wam po prostu udanej lektury! Jesteśmy już z Wami 260 numerów!

Recenzja Sekiro: Shadows Die Twice

Magic Leap

PlayStation 3

Mechy – wielkie roboty rodem z Japonii

Dziedzictwo serii Legacy of Kain

Spis treści

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU

PlayStation 3 – ciemna i jasna strona historii

CO NOWEGO

Astral Chain
Ion Maiden
Shenmue III
Magic Leap – ekskluzywny test gogli Mixed Reality

RECENZJE

12 is Better Than 6
Anthem
Ape Out
Beat Cop
Dead or Alive 6
Degrees of Separation
Devil May Cry 5
Eternity: The Last Unicorn
Fate/Extella Link
Final Fantasy IX
Ghost of a Tale
Hard West
Kirby’s Extra Epic Yarn
Left Alive
Legendary Eleven
LEGO Przygoda 2 Gra wideo
Modern Combat Blackout
One Piece World Seeker
RemiLore
Sekiro: Shadows Die Twice
Tetris 99
The Caligula Effect: Overdose
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel
The Occupation
The Wizards – Enhanced Ed.
Tom Clancy’s The Division 2
Yoshi’s Crafted World

HARDKOR

Waszyngton w grach  
Parasole, tanuki i inne upiorstwa
O co chodzi jakby – Devil May Cry
Mechy – wielkie roboty rodem z Japonii
Słownik gracza
Wywiad z Isaakiem Hempsteadem Wrightem (Gra o tron)

RETRO

Dziedzictwo serii Legacy of Kain
Martix żyje! 
Gry które ukształtowały Sojera
Zaxxon, czyli pełny odlot

FELIETONY

Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Z dziennika gracza [Dżujo]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI

Prenumerata
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Graczpospolita
Comix Zone – recenzje
Region Filmowy
Listy
Głos Ludu

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Informacje dodatkowe

Prenumeratę numeru kwietniowego wysłaliśmy w niedzielę, 24 marca. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Kup numer w formie papierowej lub w formacie PDF

E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.Kolejny numer ukaże się
30 kwietnia 2019 roku