Zawartość numeru

PSX EXTREME 254 Październik 2018 cena: 9,99 zł


Kolejny numer ukaże się
31 października 2018 roku


Wstępniak

Roger: „Piekło zamarzło, Rockstar przyjeżdża do Polski” – takimi słowami o 7. rano przywitał mnie PR-owiec Cenegi, który oznajmił, że na dwa dni przed wysłaniem nowego numeru PSX Extreme do drukarni będziemy mieli okazję zagrać w Red Dead Redemption 2. Szybki telefon do Rozba, który był w tym czasie w Rosji na evencie Wargamingu, i chłopak nie potrzebował nawet kawy, żeby się obudzić i już chciał pakować walizki. Musiałem dzwonić do Putina, żeby go uspokoił. 

Ale żarty na bok – spędziliśmy z nadchodzącym hitem Rockstar ponad 2 godziny, a playtest okraszony jest również streszczeniem fabuły pierwszej części gry oraz historią gatunku westernów. Jakby mało było wrażeń – kilka dni przed deadline’em trafiła do nas FIFA 19, więc niezbędne było przesunięcie drukarni. Sony nawet nie zdążyło dodać kodów na grę EA do polskiego PS Store, przez co zakładaliśmy konto na PSN w UK, żeby móc ściągnąć tytuł. W ogóle zobaczcie na spis treści – w tym miesiącu w końcu wpada kilka grubych produkcji. SoQ założył strój Człowieka-Pająka, recenzując jego nowe przygody i przy okazji przedstawiając najlepsze komiksy oraz genezę powstania tak samej postaci Spider-Mana, jak i jego kanonicznych i niekanonicznych przygód. Zax z kolei szlachtował żelki w Dragon Quest XI, czemu towarzyszy tekst o początkach serii, w Japonii cieszącej się sławą nie mniejszą niż Final Fantasy. Recenzja nowego Tomb Raidera była zaś okazją do zebrania informacji o projektach i grach z Larą Croft, które z różnych przyczyn zostały skasowane. Zdziwicie się, gdzie miała się wybrać panna Croft i jakie przygody na nią tam czekały. Wróciła też marka V-Rally – czwartą część ograł rzecz jasna HIV, który wspominał przy niej rzewnie czasy pierwszego PlayStation.

Przy okazji technologicznych targów IFA w Berlinie nasz wysłannik Dżujo sprawdził, co szykują producenci telewizorów i jak ma się to do gier i nowych konsol, takich jak PS5 czy Xbox Scarlet. Pochylamy się też na telewizorami 8K, które powoli zaczynają wchodzić na rynek, ale ich ceny póki co odstraszają amatorów wysokiej rozdzielczości. Zostając w przyszłości – redaktorzy PE z HIVem i Uralem na czele przeprowadzili bardzo burzliwą dyskusję na temat gameplayu Cyberpunka. Jedni są zachwyceni, inni kręcą nosem – wyszła z tego naprawdę ciekawa konfrontacja. A skoro mówimy o przyszłości, warto również spojrzeć wstecz na to, co za nami. W retro Komodo przypomina serię MediEvil, dokopując się do masy mało znanych ciekawostek. W artykule 50 twarzy PlayStation przedstawiamy najbardziej nietypowe i rzadkie limitowane edycje konsol, począwszy od czasów pierwszego PlayStation, a kończąc na PS4 Pro. Swoje piętno na nowym numerze odcisnął też Sobek, który wybrał się w najdalsze zakątki kosmosu, prześwietlając uniwersum kultowej Diuny, uważanej przez niektórych za Gwiezdne wojny dla dorosłych. Tej samej Diuny, której nową ekranizację szykuje człowiek odpowiedzialny za film „Blade Runner 2049” – Denis Villeneuve. To nie może się nie udać. 

Oczywiście to tylko główne menu numeru, bo przystawek i deserów jest znacznie więcej. Choćby tekst o życiu naszej redakcji od momentu tworzenia pierwszych stron magazynu aż do wysłania ich do drukarni. Czyli miesiąc z życia świrów. Tradycyjnie życzę miłej lektury. 

Ceny gier

PES 2019

gamescom 2018

Spis treści

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMATY NUMERU

Red Dead Redemption 2
Z kamerą wśród zwierząt – 21 lat PSX Extreme

CO NOWEGO

Fear the Wolves
Streets of Rage 4
The Occupation
IFA 2018 – sprawdzamy telewizory 8K 

RECENZJE

Blade Strangers
Death’s Gambit
Destiny 2: Porzuceni
Dragon Quest XI
Fall of Light: Darkest Edition
Far Cry 5 – Zombie atakują
FIFA 19
Final Fantasy XV: Pocket Edition
Firewall: Zero Hour
Immortal: Unchained
Into the Breach
Labyrinth of Refrain: Coven of Dusk
Marvel’s Spider-Man
Naruto to Boruto: Shinobi Striker
NBA 2K19
NBA Live 19
Planet Alpha 
Pro Evolution Soccer 2019 (online)
Realpolitiks: New Power
Shadow of the Tomb Raider
Shadows: Awakening
SNK Heroines: Tag Team Frenzy
The Gardens Between
The Messenger
Transference
Valkyria Chronicles 4
V-Rally 4
Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr
Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country
Yo-Kai Watch Blasters: Red Cat Corps & White Dog Squad
Zone of Enders The 2nd Runner – Mars

HARDKOR

Tomb Raider – przygody, których nie było
Ludzka strona Spider-Mana
Historia Dragon Quest
Strefa zakończona
Warsztat – HUD i UI 
Zgrentgen – Cyberpunk 2077 

RETRO

MediEvil – noc śmiesznych trupów
50 twarzy PlayStation
Diuna – całe życie na melanżu

FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi] 
Okiem maniaka [Roger] 
 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot 
Comix Zone – recenzje
Region Filmowy
Listy 
Głos Ludu 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Informacje dodatkowe

Prenumeratę numeru październikowego wysłaliśmy w niedzielę, 23 września. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na [email protected] lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Kup numer w formie papierowej lub w formacie PDF

E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.Kolejny numer ukaże się
31 października 2018 roku