SKLEP

Zawartość numeru

PSX EXTREME 228 Sierpień 2016 cena: 9,99 zł


Kolejny numer ukaże się
31 sierpnia 2016 roku


Wstępniak

Gdy siadałem do pisania niniejszego Wstępniaka, pierwszym odruchem myślowym – zaraz po ustaleniu daty i przejrzeniu recenzji numeru – było: trzeba ponarzekać na sezon ogórkowy. Widzieliście nasz tradycyjny wykaz recenzji na okładce? No właśnie – ja też go nie widziałem, bo go tam nie ma. Wstyd było wstawiać te kilka średniaków (z paroma wyjątkami). Ale chwilę potem przyszło otrzeźwienie: może i mamy sezon ogórkowy w temacie hiciorów AAA – ale co z tego? Od trzech miesięcy rżnę w multiplayera Uncharted 4, z przerwami na nowości Battlefronta czy perełki pokroju Inside. Po co ta wieczna gonitwa za nowościami? Ilu z Was, z ręką na sercu, jest w 100% na bieżąco z rynkowymi nowościami i z czystym sumieniem zapłacze nad wakacyjną biedą wydawniczą? Otóż to. Nie róbmy burzy w szklance wody, bo nie ma powodu. Kupka wstydu rośnie, ale nawet i bez niej nie mam prawa narzekać. Do dzisiaj nie zacząłem np. MGS V – nie jestem z tego dumny, ale na pewno nie zamierzam się wstydzić. Jestem nałogowym graczem, ale moja doba wciąż ma tylko 24h. A poza grami musi też pomieścić rodzinę, pracę, seriale, muzykę i inne przyjemności.

Nie mamy prawa narzekać, nawet w wymiarze PSX Extreme. Bo letnia posucha wydawnicza to przecież idealna okazja, aby dostarczyć Wam obszerniejszej niż zwykle dawki innych ważnych treści, analiz, wspominek i publicystyki. Od paru dobrych lat mówi się, że współczesna japońska branża gier jest jedynie cieniem swej dawnej potęgi. Ale co to konkretnie oznacza? Komu to „zawdzięczamy” i jakie są tego objawy? Czy jest to odczuwalne lokalnie, na miejscu? Skąd ogólnoświatowa szajba na Pokemon GO, ile potrwa i czy ktoś powtórzy ten sukces? Jak oceniamy potencjał PlayStation VR? Czy PS4 Neo i Xbox Scorpio zwiastują tylko zamieszanie i wydatki czy nowe możliwości i świetlaną przyszłość konsol? Na co zwrócić uwagę, goniąc za jakością Ultra HD? Jak wycisnąć maksimum przyjemności z multiplayera online i nie zwariować? Jak wspominamy Sonica i Nintendo 64, aktualnych jubilatów? Jakie perełki wśród gier indie wciąż przed nami? Odpowiedzi na te oraz inne pytania (plus kilka niespodzianek) wypełniają aktualny, pękający w szwach numer.

Czy powyższe to problemy pierwszego świata? Na pewno nie. Ciekawe i smakowite treści dla ciekawego świata gracza? Taki był plan – mam nadzieję, że się powiódł. Przyjemnej lektury.

 [Grzegorz "Butcher" Drabik]

Spis treści

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU

Japonia przegrywa

CO NOWEGO
 
 
PLAYTESTY
 
Chernobyl VR Project
PlayStation VR
 
RECENZJE
 
 
HARDKOR
 
Produkty uboczne epidemii
Pokemon GO – czy świat oszalał?
Konsolowa kindersztuba 
Na progu Ultra HD
Survivor-vivre, czyli jak przetrwać w Sieci
Cebulak w Los Angeles, czyli pamiętniki z E3      
20 lat Nintendo 64      
Zgrentgen – Zmiana warty   
Konsole Deluxe 
Sonic the Hedgehog – historia upadku 
Indyki w Los Angeles 
Przez pryzmat serii – Monster Hunter
Kartoteka – Ron Gilbert
Styliści branży – Q Entertainment
 
RETRO
 
Trzeba znać
Czytelnia  
Pegasus zone – 1942
Kult plastiku – Wii Wings
Historia gier wideo w Polsce (cz. XX)
Tru Story – Burzliwy romans
Comix Zone – Marvelowi brak pomysłów?
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co nowego 
Ohayo Nippon
Test
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Informacje dodatkowe

Prenumeratę numeru sierpniowego wysłaliśmy w niedzielę, 24 lipca. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
 
E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.


Kolejny numer ukaże się
31 sierpnia 2016 rokuMiesięcznik PSX Extreme