SKLEP

Zawartość numeru

PSX EXTREME 230 Październik 2016 cena: 9,99 zł


Kolejny numer ukaże się
26 października 2016 roku


Wstępniak

Roger: Z czego m.in. słynie Śląsk? Z kopalń. To wyobraźcie sobie, że po umówieniu się ze Ścierą na grilla, ten stwierdził, że w okolicy Gliwic nie może nigdzie znaleźć węgla i żebyśmy kupili go w Katowicach. Sęk w tym, że przelecieliśmy po kilku sklepach i natrafiliśmy na podobny problem. Sytuację musiał ratować jeden z czytelników PSX Extreme (hi Steve), który dziarsko przybył z zapasem „czarnego złota” i uratował imprezę. Wycieczka do Katowic, która zaowocowała sentymentalnym fotostory, obfitowała zresztą w sporo przygód.

Chęć zwiedzenia dawnej redakcji na Sokolskiej skończyła się konfrontacją z ochroniarzem, polskim strażnikiem Teksasu, który, zanim zdążyliśmy coś powiedzieć, sięgał już po paralizator. A może to na widok Misia? Bo biegając z nim po ulicy w miejscu, gdzie kiedyś chłopaki zjeżdżali na krzesełkach, wzbudzałem popłoch wśród okolicznych mieszkańców. I patrolu policji, który właśnie przejeżdżał. Z kolei na Modelarskiej, gdzie w późniejszych latach przeniosła się redakcja magazynu, weszliśmy jak do siebie, bo... drzwi były otwarte. Na miejscu spotkaliśmy panią sprzątaczkę, która doskonale pamiętała czasy, gdy ekipa wariatów okupowała budynek. I nawet oprowadziła nas po wszystkich korytarzach. Można? Można.

Tak jak wspominałem w poprzednim wstępniaku, chciałbym nieco zmobilizować starą ekipę. I w tym numerze macie tego przedsmak. Na stałe wraca niepokorny Ural, Koso popełnił nie tylko fajny tekst wspominkowy, ale i zrecenzował nowego Phoeniksa. Bo kto mógł to zrobić, jak nie on? HIV od dawna już nie był tak napalony na granie i znów wkręcił się w platynowanie. A Ściera? No właśnie, co u niego? O tym w luźnym wywiadzie z okazji skromnego jubileuszu. Tak drogi Czytelniku – jesteśmy z Wami już 19 lat! 

Obecny numer pęka w szwach nie tylko z powodu naszego małego święta. Recenzujemy najgłośniejsze wrześniowe premiery, takie jak FIFA 17, Pro Evo 2017,  Forza Horizon 3 czy ReCore. Testujemy odchudzoną wersję PS4, sprawdzamy, czym będzie PS4 Pro, wpadamy z wizytą na Tokyo Game Show i przyglądamy się rynkowi handheldów. Na koniec mały spoiler – wraz z numerem 231. możecie liczyć na nowy, lepszy papier (cena się nie zmieni), okazjonalny powrót kilku znajomych mordeczek i kosmetyczne zmiany, które mam nadzieję przypadną Wam do gustu. Dawno nie byłem tak zmotywowany do działania. Miłej lektury.


Rozbo: No cześć! Witam się ja, nowy zastępca naczelnika. Roger mi kazał. Generalnie nowy naczelny to straszna żyleta. Trzyma nas krótko i nie daje czasu na odpoczynek. No i nadużywa władzy. Dacie wiarę, że w dniu oddania pisma do druku kazał mnie, Perezowi i Romkowi wnosić mu do mieszkania nową kanapę? Tak jest. Zamieniłem ciepłą posadkę w korporacji na tachanie mebli naczelnego. Pieskie życie… Ale nie żałuję. Dlaczego? Bo teraz robię to, co kocham – współtworzę wraz z tym draniem, Rogerem, i całą ekipą najlepsze pismo dla zajawkowiczów w tej części galaktyki. 

19 lat, 3 naczelnych, kilotony gier i miliardy znaków przelanych na papier przez nas dla Was. To rzeczy nie do końca wymierne, ale bardzo cenne. Mam nadzieję, że wspólnie z Rogerem uda nam się utrzymać energię i entuzjazm do tego, by ciągnąć ten wózek jeszcze dwie następne dekady. Że co? Internety? YouTuby? Streamy? Niech sobie będą. My też przetrwamy. Trzeba myśleć ambitnie. Co więcej, czeka nas zapewne w najbliższym czasie trochę zmian, nowych pomysłów i trochę powrotów starych, dobrych mordeczek, czego przedsmak macie w bieżącym numerze. Poza tym pismo pęka w szwach od zawartości. O największych szpilach napisał już Roger. Ja szczególnie zachęcam do lektury relacji z targów autorstwa Urala, która nadaje się na scenariusz filmu Barei. Tematykę idealnie dopełniają Mielu oraz Zooltar, dając w swoich tekstach trochę insiderskiej perspektywy dotyczącej targów od strony wydawcy. Pomiędzy lekturami większych tytułów warto zawiesić oko na recenzjach Attack of the Titan: Wings of Freedom oraz zaskakująco ciekawego Valley. Poza tym czeka na Was sporo ciekawej publicystyki oraz recenzja „Kingsglaive” – kolejnej już próby Square Enix nakręcenia wreszcie porządnego filmu w uniwersum Final Fantasy. Niech próbują, kto im zabroni?

Obecny numer jest pierwszym, w którym przyjąłem funkcję zastępcy i muszę przyznać, że wparowałem od razu na „końcówkę”, w trakcie której zbieramy wszystkie pozostałe teksty, napieprzamy korektę (to jest dopiero kosmos!), skład, okładkę, reklamy i całe mnóstwo innych rzeczy. Urok printu. Hardkor i dlatego czasu na granie bardzo mało. Ale spokojnie – Destiny czeka. Zawsze na mnie czeka. Do zobaczyska na serwerach!

Spis treści

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

19 lat PSX Extreme
Kupujemy konsolę przenośną

CO NOWEGO
 
Little Nightmares
Pokemon Sun/Moon
Sniper: Ghost Warrior 3
PS4 Pro – nowe rozdanie Sony
Tokyo Game Show 2016 – coś więcej niż targi
 
RECENZJE
 
Attack on Titan: Wings of Freedom  
Batman The Telltale Series – Episode 2: Children of Arkham   
BioShock: The Collection  
Call of Duty: Black Ops III Salvation
Dangerous Golf
Dead Rising Triple Bundle Pack 
Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past  
Fallout 4: Nuka World
FIFA 17  
Forza Horizon 3
God Eater Resurrection
God Eater 2: Rage Burst 
Grow Up 
Hue  
Jotun: Valhalla Edition 
The King of Fighters XIV 
Metroid Prime: Federation Force 
Mount & Blade: Warband
NBA 2K17
NHL 17
Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas
Phoenix Wright: Ace Attorney – Spirit of Justice
Pro Evolution Soccer 2017
Psycho-Pass: Mandatory Happiness
ReCore
RIVE
Sonic Boom: Fire & Ice
Strike Vector EX
The Final Station
The Tomorrow Children
The Turing Test
Touhou Genso Rondo: Bullet Ballet
Valley
 
HARDKOR
 
Sportowe granie
Metroid – historia kultowej serii
Video Games Live
Zgrentgen – No Man’s Cash
„Kingsglaive” – recenzja filmu
Kartoteka – Yuji Horii
Styliści branży – Q-Games
 
RETRO
 
Trzeba znać
Moje retro  
Pegasus zone – Super Contra
Kult plastiku – LaserScope
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXII)
Tru Story – Hardkorowa Liga PlayStation
Comix Zone – Przeciętny powrót dzielnych wojów
Retrokonsole
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Test – PS4 Slim
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Głos Ludu
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Informacje dodatkowe

Prenumeratę numeru październikowego wysłaliśmy w niedzielę, 25 września. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
 
E-wydania dostępne jest także na platformach e-Kiosk i eGazety.pl.


Kolejny numer ukaże się
26 października 2016 rokuMiesięcznik PSX Extreme