Zawartość numeru

PSX EXTREME 211 Marzec 2015 cena: 9,99 zł


Kolejny numer ukaże się
25 marca 2015 roku


Wstępniak

 
 
E3 2013, koniec targowego dnia. Idę korytarzem-łącznikiem między halami i dostrzegam jakąś bibkę w bocznej jego sekcji. Wbijam najkrótszą drogą, czyli po prostu schodzę z trasy, mijam jakieś słupki ze sznurkami i jestem. Trwa doroczna wystawa Into the Pixel – po paru minutach odkrywam, że te słupki i sznurki to było ogrodzenie terenu, a wejście jest tylko za zaproszeniami, od drugiej strony. Ach, to dlatego częstują mnie szampanem.... OK. Spaceruję, popijam, podziwiam arty z gier i propsuję koncepciarzy. Po chwili trafiam na grupkę 5-6 facetów w koszulkach The Last of Us i Naughty Dog. No przecież! Skończyli swoje dzieło i świętują. Zagaduję, upewniam się, że to oni, prezentuję na ekranie smartfona nasz najnowszy cover PSX Extreme #190 – oczywiście z Joelem i Ellie – zdradzam ocenę. Podoba im się – oferuję im przekazanie egzemplarza w papierowym oryginale, ale... jutro, bo mam w hotelu. Umawiam się z jednym z nich pod salką SCEE na dzień kolejny. I spadam z wystawy do hotelu, odpocząć po 12h na nogach. Na drugi dzień mój rozmówca stawia się na spotkanie – Mike Yosh, główny animator TLoU. Odbiera PE, tłumaczę mu oceniaczkę, śmiejemy się z SI w grze, wspólna fota, rąsia i narka.
 
 
 
 
 
 
Dzisiaj, bogatszy o prawie 2 lata doświadczeń z ich arcydziełem, najważniejszą i najlepszą dotąd grą mojego życia, to spotkanie wyglądałoby zupełnie inaczej. Fota grupowa z Psiakami, fota z każdym z osobna, autografy, wspólny browar, kolacja, potem jakieś du..., ekhm – steki... No dobra, rozmarzyłem się. Gdy ich spotkałem, nie grałem jeszcze w ich opus magnum. Rok temu byłem już mądrzejszy, zabierając ze sobą okładkę wersji prasowej z PS3. Dorwałem Ellie (Ashley Jonhson) i reżysera, Neila Druckmanna – fotki, autografy (niestety, pod Troya Bakera „podszywał się” jego brat, korzystając z jego wejściówki). Byłem wniebowzięty. Tak, mam 42 lata i tak, wciąż mnie cieszą takie rzeczy. Mam swoich idoli (już nie tylko muzycznych) i jestem zajarany takimi spotkaniami. Czy to lamerskie? Dziecinada? Mam to w dupie. Wciąż kocham, to co robię, wciąż gram dla własnej przyjemności i wciąż cieszą mnie rzeczy tak „małe i śmieszne” dla innych. Dla mnie bezcenne.
 
Na wspominki wzięło mnie nie bez powodu. Zapraszam do lektury nowego, wypchanego po brzegi numeru – i wszystko będzie jasne. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]
 
 
 

Spis treści

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU
 
30 lat Naughty Dog
Redakcyjny TOP 20 gier PlayStation
 
CO NOWEGO
 
 
PLAYTESTY
 
 
RECENZJE
 
 
NETWORK
 
Game of Thrones: A Telltale Game Series – Ep. 2
Grim Fandango Remastered
Life is Strange – Ep. 1
Unmechanical: Extended Edition
 
POCKET
 
 
HARDKOR
 
Krótka historia przemocy
It’s dangerous to go alone!
Gdy 500 GB to za mało...
Abyśmy po polsku grali
Polityka i gry
Poza ekranem – Rakieta na plecach
O co chodzi jakby... – Assassin’s Creed – cz. 2 
Kartoteka – Ken Levine
Unplugged – Teatralne gry
 
RETRO
 
Trzeba znać82
Czytelnia – All your base are belong to us
Pegasus zone – Złota Piątka
Kult plastiku – Aiwa Mega CD
Extremalne historie
Kącik kulturalny – „Grom w raju”
Moje retro – Marcin „Koso” Kosman
Powrót do przeszłości – Video Challenger 
Historia gier wideo w Polsce (cz. III)
Made in Poland – Doman: Grzechy Ardana
Zapraszamy do reklamy
To było grane – The Thing
Martwa strefa – Infogrames
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Z uKosa [Koso]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [Butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Informacje dodatkowe

 
Prenumeratę numeru marcowego wysłaliśmy w niedzielę, 22 lutego. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 


Kolejny numer ukaże się
25 marca 2015 roku