Zawartość numeru

PSX EXTREME 205 Wrzesień 2014 cena: 9,99 zł


Kolejny numer ukaże się
24 września 2014 roku


Wstępniak

 
 
Przeglądałem ostatnio archiwum PSX Extreme i rzuciło mi się w oczy, że od wielu lat relacja z gamescomu walczyła o miejsce w numerze z recenzjami hitów. Z nadejściem nowej generacji nastąpiła zmiana. W tym roku sezon ogórkowy był bardziej wyraźny, czego dowodem „szałowe” 4 recenzje pudełkowe w numerze. Ale dzięki temu możemy opisać więcej nadchodzących gier pokazanych w Niemczech. A czytając nasze wrażenia z ogrywanych produkcji, lepiej zaplanujecie sobie przyszłe zakupy.
 
 
 
A jest co planować, bo za kilka tygodni nie będzie już litości dla Waszych portfeli. Chociaż kilka głośnych tytułów uciekło na przyszły rok, także tej jesieni, bez względu na posiadaną platformę, nie będziecie narzekać na nudę – czego dowodem 28 stron naszego raportu z gamescom 2014. Znajdziecie w nim kilka nowości, nieobecnych na E3 w Los Angeles, wielu wydawców przywiozło także do Kolonii świeże dema – i na takich produkcjach głównie się skupiliśmy. Rzut oka na ich docelowe platformy wskazuje także, że w przyszłym roku „spóźnialscy” powinni pomyśleć o nowej konsoli obok TV. Xbox One startuje na dniach z bogatą ofertą, PS4 kusi od dawna, a Nintendo wciąż robi swoje, dla fanów. Tegoroczne „żniwa” wśród gier będą łaskawe dla 7. generacji, ale potem „stare” konsole czekają już tylko rodzynki. Jeżeli przy okazji wymiany sprzętu grającego kusi Was także, aby wymienić odbiornik TV na nowszy i lepszy, to służymy pomocą – przegląd aktualnych trendów i najlepszych paneli HDTV dla graczy uzupełnia nasze porównanie konsol sprzed miesiąca. Teraz pozostaje Wam tylko podjąć decyzję.
 
 
 
Dżujo ruszył do Transylwanii na spotkanie z Drakulą, a SoQ, zanim z Rogerem i Komodem pojechał na gamescom, odwiedził studio Yager w Berlinie, aby zdać Wam relację z prac nad Dead Island 2. Po redakcyjnej eskapadzie niemieckie targi postanowił podsumować nasz szalony kamerzysta, Kuba Sobek. Polecam jego unikalne spojrzenie na kulisy pracy w trakcie święta europejskich graczy. Jeśli natomiast interesują Was kulisy budowy gier, nie przegapcie naszej rozmowy z Adrianem Chmielarzem o uproszczeniach i absurdach naszego hobby. Wybieramy też najlepsze platformówki poprzedniej generacji, Zax opisuje historię The Elder Scrolls, a Kali rozpoczyna swój nowy cykl, w którym złapiecie oddech od padów i TV. Były wakacje, zgRedzi rozjechali się po świecie – działo się. Teraz zapraszam do lektury ich wrażeń. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]
 
 
 
 

Spis treści

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
 
Telewizor do konsoli
 
TEMAT NUMERU – gamescom 2014
 
Intro
Konferencje
Okiem szalonego kamerzysty
Assassin’s Creed Rogue
Dragon Age III: Inquisition (Dragon Age: Inkwizycja)
NBA Live 15
Alien: Isolation (Obcy: Izolacja)
Tearaway: Unfolded
 
CO NOWEGO
 
Resident Evil HD
WiLD (Nazwa robocza)
 
PLAYTEST
 
 
RECENZJE
 
 
NETWORK
 
Dark Souls 2 – Crown of the Sunken King
 
POCKET
 
 
HARDKOR
 
Polowanie na Drakulę
Granie w abonamencie  
Hity 7. generacji – platformowe
Powrót hardkorowych platformówek  
Uproszczenia i absurdy gier
Przez pryzmat serii – The Elder Scrolls 
Unplugged – Sid Meier’s Civilization
Kartoteka – David Perry
Poza ekranem – Ciało i maszyna
To było grane – Oddworld Abe’s Oddysee
Powrót do przeszłości – Konix Multisystem 
Graczpospolita
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Babskie sprawy [Monika]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Informacje dodatkowe

 
Prenumeratę numeru wrześniowego wysłaliśmy w niedzielę, 24 sierpnia. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
E-wydanie dostępne na platformach e-Kiosk i eGazety.pl
 


Kolejny numer ukaże się
24 września 2014 roku