Zawartość numeru

PSX EXTREME 196 Grudzień 2013 cena: 9,99 zł


Kolejny numer ukaże się
2 stycznia 2014 roku


Wstępniak

 
Witajcie w nowej generacji gier wideo!
 
Niezależnie od tego, czy na dniach oczekujecie kuriera z gotówką w ręce, zamierzacie odebrać swój pre-order w sklepie czy być jedynie biernym obserwatorem całego zamieszania, nowa generacja gamingu stała się faktem. Dla nas w redakcji już kilkanaście dni temu, gdy otrzymaliśmy PlayStation 4, aby przygotować dla Was obszerny Temat Numeru – począwszy od bogatego i wnikliwego testu sprzętu (12 stron – tradycyjnie spod pióra naszego Inspektora Gadżeta aka KILu) po recenzje pierwszych gier dostępnych z systemem.
 
 
Już teraz możecie zapoznać się z naszymi werdyktami odnośnie najważniejszej trójki startowych tytułów – Killzone: Shadow Fall, Knack i Resogun pojawiły się u nas razem z konsolą. Dodatkowo fanów Need for Speed, planujących szybki zakup PS4 pod kątem nowej odsłony serii, ucieszy na pewno recenzja NfS: Rivals w wersji na najnowszy sprzęt Sony.
 
 
 
Na drodze innym tytułom stanęły m.in. problemy techniczne. Wyjątkowo wczesne testowanie europejskiej wersji konsoli nie pozwalało na dostęp do PS Store i pobranie przygotowanych na start cyfrowych indyków, jak Contrast, Flower czy Sound Shapes. Posiadane przez nas CoD: Ghosts na PS4 wymagało do uruchomienia patcha z teksturami Full HD – tu ponownie na drodze stanął brak PSN. Inne tytuły znane z odchodzącej generacji nie zdążyły dotrzeć do redakcji przed zamknięciem numeru. Ufam jednak, że nasz obszerny test i wrażenia z pierwszych gier znacznie ułatwią Wam podjęcie decyzji w temacie PlayStation 4 – jeśli jeszcze takowa nie zapadła.
 
 
 
Do pełni szczęścia trochę zabrakło – na przykład polskiej premiery i testów Xboksa One. Ale w ostatnich latach mieliśmy dość czasu, aby przyzwyczaić się do tego, że nie wszyscy uznają Polskę za cywilizowany kraj w Europie. O paru absurdach z lokalnego poletka przeczytacie w Okiem Maniaka. Aktualny numer zgodnie z porą roku zdominowały recenzje, ale publicystyki tradycyjnie nie brakuje, że polecę choćby redakcyjną dyskusję o Beyond: Dwie Dusze, wspomnienie studia Psygnosis, przegląd światowych muzeów poświęconych grom wideo, II część historii serii NfS czy wywiad z Maciejem Miąsikiem, który chce w naszym kraju profesjonalnie edukować producentów gier. Coś się kończy, coś się zaczyna – nowa generacja to także kilka kosmetycznych zmian u nas, które wyłapią uważni czytelnicy. Wszystko 4ThePlayers. 
 
 
 
 
PS Wesołych Świąt i Do Siego Roku – następny numer w kioskach pojawi się 2 stycznia 2014 roku. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

Spis treści

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
 
PlayStation 4 – test
 
CO NOWEGO
 
Kingdom Under Fire 2
The Vanishing of Ethan Carter
 
PLAYTEST
 
World of Tanks: Xbox 360 Edition
 
RECENZJE
 
Deus Ex: Bunt Ludzkości Director's Cut
Invizimals: Zaginione Królestwo
Ratchet & Clank: Into the Nexus
Wonderbook: Księga Eliksirów
Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami
WRC 4
 
NETWORK
 
BioShock Infinte – Burial at Sea
Borderlands 2 – TK Baha’s Bloody Harvest
 
POCKET
 
 
HARDKOR
 
Zgrentgen – Beyond: Dwie Twarze
Kulisy branży – Maciej Miąsik
KinematoGRAfia – Licencja na szaleństwo cz. 2
Przez pryzmat serii – Need for Speed cz. 2
Poza ekranem – Supersonic
Estetyczna ekspresja Pac-Mana
Martwa strefa – Psygnosis
To było grane – Assassin’s Creed
Powrót do przeszłości – Atari XEGS
Graczpospolita
 
FELIETONY
 
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [Butcher]
Babskie sprawy [Monika]
 
STAŁE RUBRYKI
 
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Informacje dodatkowe

Prenumeratę numeru grudniowego wysłaliśmy w niedzielę, 24 listopada. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Numer dostępny jest w formie elektronicznej na platformach e-Kiosk.pl i eGazety.plKolejny numer ukaże się
2 stycznia 2014 roku