SKLEP

Zawartość numeru

PSX EXTREME 169 Wrzesień 2011 cena: 7,99 zł

Wstępniak

 

Raz na wozie, raz pod wozem. Czasem słońce, czasem deszcz. Baba z wozu, koniom lżej. Chociaż nie – to ostatnie nie... O ile w czerwcu, dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu targów E3 w skali miesiąca udało nam się upchnąć relację w numerze na czas, o tyle z gamescom nie mieliśmy już tyle szczęścia. Zanim nasza redakcyjna ekipa wyjechała do Kolonii, numer trzymany przez Was właśnie w rękach był już w drukarni. Ale czy to oznacza, że jest niepełnowartościowy? W żadnym wypadku!


Okładka mówi wszystko – kilkadziesiąt stron dalej czeka na Was pierwsza w polskiej prasie recenzja długo oczekiwanej produkcji z pewnego kultowego uniwersum. Deus Ex: Bunt Ludzkości trafił w łapska otrzaskanego w temacie Kaliego, który mając odpowiednią ilość czasu i miejsca na naszych łamach, rozprawił się z nim na wszystkie sposoby. Gra dopiero za kilka dni pojawi się w sklepach, macie więc okazję wyrobić sobie pierwszą opinię na jej temat.

 

 

Jeszcze lepiej sprawiła się niejaka Katarzyna – Catherine przybyła do nas z USA, bo za Wielką Wodą już grają, a tymczasem Europa musi poczekać do jesieni (plotki mówią o październiku). Wy nie musicie czekać – przeczytajcie już teraz, dlaczego według Rogera studio Atlus przywraca wiarę w japońską szkołę tworzenia gier.

 

 

Z tego samego kraju, co wspomniana pani, pochodzi pewien Kapitan, pewien czarodziej i pewna piosenkarka. Ich gry też poddaliśmy ocenie, ale... raczej ku Waszej przestrodze.

Zanim jednak dojdziecie do recenzji, będziecie mieli okazję zapoznać się z pierwszymi, wyrazistymi znakami, że sezon ogórkowy ma się ku końcowi: playtestami. Zmasowany napływ kodów do wstępnej oceny oznaczać może tylko jedno – nadchodzi ta pora roku, w której co miesiąc pojawiają się dylematy zakupowe, a nasze portfele błagają o litość. To już za rogiem, już za momencik (dokładniej: zacznie się za miesiąc), a tymczasem zapraszam po pierwsze wrażenia z obszernych grywalnych fragmentów Resistance 3Dead Rising 2: Off the RecordF1 2011 i Bodycount. Dla każdego coś miłego, a Sojer postanowił nawet ocenić betę multiplayera Uncharted 3. Nie graliście? To poczytajcie.

 

 

 

Także cyfrowa dystrybucja nie ustaje w ataku na nasze portfele – ale to już praktycznie można pisać co miesiąc. Aktualne 8 (słownie: osiem) stron naszych Gier Bez Tektury jest tego najlepszym dowodem, a i tak nie udało się Majkowi wepchnąć wszystkiego, co chciałby – jeśli macie luźną stówkę na PSN/XLA, to wydacie ją bez trudu.

 

 

Torba przyjrzał się cyfrowej zabawce dla posiadaczy Kinecta w postaci Fun Labs, nie zapominamy też w Pockecie o posiadaczach handheldów. A jeśli nie znacie tego ostatniego słowa, to... pięknie się składa, bo mamy dla Was Słownik Gracza, który pozwoli Wam się łatwiej poruszać po meandrach terminologii i nazewnictwa współczesnej branży. I po naszych tekstach.

 

 

Publicystyki jest oczywiście więcej, nie brakuje też Zgrentgena, stałych Kącików, a jeden z nich zyskał nawet swoisty ozdobnik – jeśli przypadnie Wam do gustu, postaramy się o jego cykliczność. Zapraszam na pożegnanie wakacji z PSX Extreme w rękach – przyjemnej lektury. • [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

Spis treści

CO NOWEGO?
Black Death
Darksiders II
Disney Universe
Dragon's Crown
Dust 514
Goldeneye 007: Reloaded
Kingdoms of Amalur: Reckoning
Kirby Wii
Pro Evolution Soccer 2012
Saint Seiya – Sanctuary Battle
Saints Row: The Third
Sly Cooper: Thieves in Time
WRC: FIA World Rally Championship 2

PLAYTESTY
Bodycount
Dead Rising 2: Off The Record
F1 2011
Resistance 3
Uncharted 3: Oszustwo Drake'a

RECENZJE
Catherine
Captain America: Super Soldier
Deus Ex: Bunt Ludzkości
Fantastic Pets
Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2
Let's Dance whit Mel B

GRY BEZ TEKTURY
Bastion
Boulder Dash XL
CoD: Black Ops - Annihilation
Dragon Age II: Dziedzictwo
From Dust
Insanely Twisted Shadow Planet
Magic: The Gathering DotP 2012
Ms. Splosion Man
Warhammer 40,000: Kill Team
Under Siege

POCKET
Captain America: Super Soldier
Emily the Strange: Strangerous
Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 2
Lunar: Silver Star Harmony
Resident Evil: The Mercenaries 3D
White Knight Chronicles Origins

HARDKOR
Oddani marce – felieton czytelnika
Szmugler
Kinect Fun Labs
Słownik gracza
Gra w życie – artykuł SoQ
Powrót do przeszłości – Philips CD-i
Zgrentgen – L.A. Noire
To było grane – Deus Ex
Graczpospolita
Od gracza dla graczy
Okiem maniaka
Przez pryzmat serii – Prince Of Persia
Cosplay
Kącik RPG
Kącik Bijatyk

STAŁE RUBRYKI
Co nowego?
Ohayo Nippon
Kserowanie gier – Dżujo w swoim stałym felietonie
Hydepark
Listy
Region Filmowy

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

O najnowszym numerze można podyskutować również na forum i naszym profilu facebookowym.

Miesięcznik PSX Extreme