SKLEP

Zawartość numeru

PSX EXTREME 167 Lipiec 2011 cena: 7,99 zł

Wstępniak

 

Ten numer PSX Extreme sponsoruje sześć liter: DEJA VU. Dokładnie rok i 12 numerów temu Ściera składał i wirtualnie koordynował z "urlopu" na Krecie powstawanie PE#155, z obszerną relacją z targów E3, playtestem Fify 11 ogranej przez Kosa w Kanadzie i recenzją Red Dead Redemption - wielkiego hitu Rockstar. W tym roku role się pozmieniały, ale hardkor i zawartość podobna - końcówki numeru "doglądałem" z Los Angeles, tworząc obfity materiał z E3, SoQ ograł w Vancouver Fifę 12, a Rockstar dało nam swe kolejne dzieło - L.A. Noire.


Chociaż "dzieło" to może za wiele powiedziane - oczekiwania wobec L.A. Noire były bardzo duże, jednak gra chyba nie do końca spełniła wszelkie pokładane w niej nadzieje. Co nie znaczy, że nie mamy na rynku kolejnego unikatu z tej stajni. Koso, jako wielbiciel tematu, rozłożył grę na czynniki pierwsze.

 W listach, na naszym forum czy w komentarzach na PPE często narzekacie na aktualność recenzji, rzadko towarzyszących grom ukazującym się w sklepach. Jak wielu z Was ma jednak pojęcie o cyklu powstawania magazynu, o realiach polskiej branży? O tym, że Rockstar nie udostępnia wschodniej Europie kodów przed premierą, że skład, wydruk i dystrybucja do punktów sprzedaży to kilkutygodniowy proces, w który nie zawsze na czas wpisze się polski wydawca z kodem nadchodzącej gry? Że niektórych kodów po prostu nie ma w zakładanym terminie i są to rzeczy od nas kompletnie niezależne? Warto też wziąć pod uwagę czas potrzebny redaktorom na dogłębne, rzetelne poznanie gry i napisanie tekstu - to przecież nie kwestia kilku godzin. Gdy L.A. Noire debiutowało w sklepach, poprzedni numer PSX Extreme debiutował w kioskach. Po 13 latach oczekiwania, Duke Nukem Forever i tak nie zdążył przedstawić się nam na czas, a dzień premiery gry był dniem wydruku magazynu, który trzymacie w rękach. Do czasu zamknięcia numeru panowała też cisza w temacie recenzenckiej wersji F.3.A.R. - itepe, itede. Naprawdę robimy wszystko co w naszej mocy, abyście mogli na bieżąco i na czas poznawać nasze opinie o najgorętszych tytułach, ale polska branża i nasz cykl wydawniczy rządzą się własnymi, nie zawsze idącymi w parze prawami. Pozostaje mi mieć nadzieję, że dostępne na dalszych stronach tego numeru recenzje czerwcowych premier w postaci nieSławnego: inFamous 2, Alice: Madness Returns, Child of Eden czy Dungeon Siege 3 choć trochę zmienią Wasze nastawienie do tej kwestii. Jedno jest pewne: miłych niespodzianek z naszej strony w tym roku nie zabraknie...
 

 

 


Pierwszy w polskiej prasie raport z targów E3, kilkadziesiąt stron relacji z konferencji prasowych i zapowiedzi najgorętszych hitów, które widziałem i ograłem w Los Angeles - to temat przewodni numeru. Oczywiście niemożliwością było jednorazowo wcisnąć wszystkie warte uwagi tytuły, dlatego kontynuacji spodziewajcie się za miesiąc.

 

 

Na szczęście udało się upchnąć kilka naszych stałych pozycji i tradycyjnie trochę ciekawej publicystyki, ale nie chcielibyście wiedzieć, jakich karkołomnych wyczynów to momentami wymagało. Zwłaszcza gdy zawiaduje się wszystkim zza oceanu. Zapraszam do lektury. • [butcher@psxextreme.pl]

Spis treści

E3 - 30 stron relacji z targów!

Relacje z konferencji: Sony, Microsoft, Nintendo, EA, Ubisoft

Battlefield 3
Call of Duty: Modern Warfare 3
Tomb Raider
Uncharted 3: Oszustwo Drake'a
Far Cry 3
XCOM
Bioshock Infinite
The Darkness II
Silent Hill: Downpour
Need For Speed: The Run
Aliens: Colonial Marines
Ninja Gaiden 3
Batman: Arkham City
Rage
Dead Island
Hitman Absolution
Ghost Recon: Future Soldier
The Elder Scrolls V: Skyrim
Mass Effect 3
Assassin's Creed: Revelations
Legend of Zelda: Skyward Sword


RECENZJE

PS3
L.A. Noire
LEGO Piraci z Karaibów
DiRT 3
Brink
Alice: Madness Returns
Dungeon Siege III
nieSławny: inFamous 2
Super Street Fighter IV AE
SOCOM: Polskie Siły Specjalne

X360

L.A. Noire
LEGO Piraci z Karaibów
DiRT 3
Brink
Alice: Madness Returns
Dungeon Siege III
Super Street Fighter IV AE
The First Templar
Child of Eden


Wii
LEGO Piraci z Karaibów

POCKET
Steel Diver
The Legend of Heroes: TiTS
Dragon Quest VI

CO NOWEGO?

Armored Core V
UFC Personal Trainer
Rayman Origins
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
FIFA 12 

HARDKOR

Test pada Razer Onza - Kali wziął pod lupę pada Razer Onza: Tournament Edition
Szmugler

Przez pryzmat serii - Rock Band
Okiem maniaka
Miecze, kolczugi i gar pełen złota - Rozbo o grach RPG
Powrót do przeszłości - CD32
To było grane - Colin McRae Rally
Kącik RPG
Kącik bijatyk

STAŁE RUBRYKI

Co nowego?
Ohayo Nippon
PSN - Krajobraz po bitwie - Dżujo w swoim stałym felietonie
Hydepark
Listy
Region Filmowy

Miesięcznik PSX Extreme