Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.10.2019
WARSAW – 11 porad na start. Jak przetrwać w okupowanej Warszawie?
1321V

WARSAW – 11 porad na start. Jak przetrwać w okupowanej Warszawie?

Na rynku zadebiutowała kolejna polska produkcja, która jest jednym z tytułów niewybaczających błędów. Jak przetrwać w okupowanej Warszawie i poradzić sobie z coraz to potężniejszymi atakami? Poznajcie najlepsze porady na start

Ulepszaj sanitariusza – Od początku przygody w WARSAW posiadasz sanitariuszkę, w którą warto inwestować. Jedną z jej zdolności jest „Stała opieka”, która pozwala dosłownie zmienić bieg wydarzeń. Mając tę umiejętność – wszyscy zaatakowani współtowarzysze zostaną uleczeni. Sytuacja jest interesująca, ponieważ działa nawet w momencie, gdy nazista nie trafia. W tej sytuacji możemy liczyć na plaster.

Pomyśl zanim strzelisz – WARSAW to jedna z nielicznych gier, w której niezbędne jest planowanie dosłownie każdego ataku. Czasami nie warto sięgać po stosunkowo potężniejszy atak i zamiast niego zdecydować się na dwa mniejsze – można w ten sposób zaoszczędzić czas, punkty aktywacji oraz amunicję.

Strzelaj w odpowiedni cel – Od pewnego momentu w WARSAW będziecie często wpadać na potężniejszych przeciwników, którzy posiadają mnóstwo HP, a w dodatku nasze standardowe umiejętności nie wyrządzają im większych szkód. To właśnie z tego powodu na początku niezbędne jest wyeliminowanie ich pomocników: przykładowo sanitariusz może leczyć rywali, a inżynier będzie naprawiał pojazdy wrogów.

Wykrwawienie i palenie skutkuje – niektóre ataki w WARSAW mogą wywołać krwawienie wśród przeciwników. Dobrze jest odpowiednio zarządzać tymi zdolnościami/atakami, ponieważ pozwala to zmniejszać zdrowie wrogów bez inwestowania kolejnej amunicji. Należy zwrócić uwagę, że niektóre umiejętności pozwalają nam zwiększyć szansę na wykrwawienie – „Lewa amunicja” daje 80% szansy na nałożenie statusu „Krwawienie”, który działa przez trzy rundy.

Staraj się atakować obszarowo – duża część ataków w WARSAW nie skupia się wyłącznie na jednym przeciwniku, więc na dobry początek pojedynku warto zainwestować więcej amunicji w ataki obszarowe. Jednym z takich jest „Kryć się!”, który pozwala już na starcie zdobyć dużą przewagę i zacząć kontrolować pojedynek. Często dostrzeżecie także sytuację, w której rywale nie są odpowiednio ustawieni, ale warto pamiętać, że część skilli pozwala przesunąć rywala – przykładowo „Przygwożdżenie” daje możliwość przemieścić oponenta. Warto trochę kombinować, by w ostateczności jednym atakiem zaatakować nawet większą grupę nazistowskich wrogów.

Wykorzystuj wszystkie umiejętności – powstańcy od samego początku posiadają zróżnicowane umiejętności, a wystarczy wykonać kilka pierwszych misji, by móc znacząco rozbudować możliwości zespołu. To właśnie z tego powodu warto bardzo dokładnie sprawdzić wszystkie potencjalne ataki, by wybrać odpowiednie zdolności, które mogą faktycznie pomóc i przynieść efekt w odniesieniu sukcesu. Nawet po samym prologu część oddziału może wymienić swoje zdolności, a jednocześnie już w tym momencie posiadamy punkt, który możemy zainwestować w zdobycie nowych umiejętności.

Szukaj odpowiednich misji – w WARSAW od samego początku mamy dostęp do zróżnicowanych zadań, ale niezbędne jest odpowiednie planowanie i wybieranie misji w zależności od posiadanego zespołu oraz ekwipunku. Gdy posiadasz ranny oddział i mimo to musisz udać się na misję – wybieraj zadania związane ze zbieraniem zaopatrzenia lub współpracy z mieszkańcami. Posiadając już odpowiednią amunicję, warto zacząć eliminować kolejne oddziały i tym samym wyruszać na dostosowane akcje.

Dobieraj umiejętności do akcji – Po wybraniu misji, warto choć na chwilę przejrzeć się zdolnościom oddziału. Czasami wystarczy jeden skill, by móc sprawniej poradzić sobie z wyzwaniem – gdy przykładowo musimy zneutralizować potężniejsze oddziały, niezbędne jest posiadanie w zespole specjalistów od broni ciężkiej, którzy za pomocą jednego ataku wyrządzą duże szkody w formacji wroga.

Sprzedawaj uszkodzoną broń – bardzo często wyruszając na misję otrzymamy możliwość zebrania części lub uszkodzonych broni. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na naprawienie całego zdobytego sprzętu, więc czasami warto sprzedawać zdobycze. Niektóre giwery i tak nam się nie przydadzą, a dodatkowa waluta może zostać zainwestowana w amunicję.

Naprawa broni to inwestycja – nie można także popaść w skrajność. Jeśli nasz ulubiony bohater korzysta przykładowo z karabinu Kar98k, a nam akurat wpadnie taki model w ręce to warto zainwestować. Broń po naprawie może zostać wykorzystana przez nasz oddział, a jeśli akurat sprzęt nie posiada lepszych statystyk, po prostu sprzedajemy eksponat.

Przegrywasz? Uciekaj – walka o wolną Warszawę jest najważniejsza, ale w WARSAW zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary. Gdy wpadniemy na znacznie potężniejszy oddział, który wyraźnie dominuje nad naszą formacją – nie bój się uciec (lewy górny róg). Ucierpi Twoja duma, nie wykonasz misji, ale nie utracisz najważniejszych członków oddziału. Pamiętaj: śmierć w WARSAW jest nieodwracalna.

Tagi: Gaming Company Pixelated Milk Warsaw