Roger Żochowski Roger Żochowski 30.01.2019
Resident Evil 2 - poradnik, solucja, sejfy, szopy, szafki, zagadki, trofea, bronie, tryby
Spis treści
14627V

PORADNIK TROFEÓW:: Resident Evil 2 - trofea i roadmap (trophy guide) - Resident Evil 2 - poradnik, solucja, sejfy, szopy, szafki, zagadki, trofea, bronie, tryby

Resident Evil 2 - trofea i roadmap (trophy guide)

Remake Resident Evil 2 posiada strukturę podobną do pierwowzoru z 1998 roku. Do wyboru mamy dwójkę bohaterów, Leona i Claire, których kampanie do pewnego stopnia się różnią. Na początku mamy dostęp do scenariuszy A, ale po przejściu gry jedną z postaci odblokowujemy też scenariusz B dla drugiej. Do tego dochodzi też konieczność przejścia gry na najwyższym stopniu trudności i zdobycia najwyższej oceny (S). Aby więc zdobyć platynowe trofeum, musimy przejść RE2 wielokrotnie.

Etap I

Jeśli zależy nam czasie i chcemy grać bardziej ‘ekonomicznie’, możemy zacząć od pierwszej kampanii (scenariusz A) Leona i najniższego poziomu trudności. Z jednej strony pozwoli nam to skupić się na zdobywaniu znajdziek (każdy z czterech scenariuszy ma inne, a goniący nas od pewnego momentu Tyrant może utrudnić poszukiwania), a z drugiej zapoznać się z grą. Następnie zamiast rozpoczynania scenariusza B Claire powinniśmy przejść jej scenariusz A. Na końcu zaś zaliczyć oba scenariusze B. 

Odnalezienie wszystkich figurek szopa, jednej ze wspomnianych znajdziek, da nam dostęp do niezniszczalnego noża, który przyda się na poziomie trudności Hardcore.

Etap II

Gdy już zapoznamy się ze światem i meandrami rozgrywki, możemy przystąpić do zdobycia oceny S. Jedynym kryterium jest czas przejścia, ale poziom trudności musi być przynajmniej “Standardowy”. Oto czas w jakim powinniśmy się zmieścić:

  • Leon A / Claire A (Standardowy): 3 godz. 30 minut 
  • Leon B / Claire B (Standardowy): 3 godziny
  • Leon A / Claire A (Hardcore): 2 godz. 30 minut 
  • Leon B / Claire B (Hardcore): 2 godz.

Zdobycie oceny S pozwala nam zdobyć pistolet z nieograniczoną ilością amunicji, który można użyć na poziomie Hardcore, aby nieco ułatwić sobie życie.

Etap III

Trzeci etap wymaga od nas przejścia gry na najwyższym poziomie trudności. Musimy to zrobić obiema postaciami.

Etap IV

Po tym wszystkich powinniśmy już mieć odblokowany bonusowy tryb Czwarty ocalały / The 4th Survivor. Należy go przejść, żeby zdobyć ostatnie (nie licząc platyny) trofeum.

Miesz. Raccoon City

Rodzaj trofeum: Platynowe
Jak zdobyć: Zdobądź wszystkie pozostałe trofea.
 

Witamy w Mieście Umarłych

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Dotrzyj na posterunek policji. (fabularne)
 

Ścieżka do bogini

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Otrzymujemy je po rozwiązaniu zagadki ze statuą bogini i medalionami (jest ona obowiązkowa i nie da jej się pominąć).
 

Wieczny deszcz

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Ucieknij z komisariatu policji (trofeum otrzymujemy wraz z postępami w kampanii i nie da się go pominąć).
 

Udane hakowanie

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trofeum dostępne tylko w kampanii Leona. Aby je zdobyć, musimy przejść segment Ady Wong (jest on obowiązkowy).
 

Zabawa w chowanego

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trofeum dostępne tylko w kampanii Claire. Aby je zdobyć, musimy przejść segment Sherry (jest on obowiązkowy).
 

Konieczny prysznic

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Ucieknij z kanałów (trofeum otrzymujemy wraz z postępami w kampanii i nie da się go pominąć).
 

Narodziny bohatera

Rodzaj trofeum: Srebrne
Jak zdobyć: Przejść kampanię Leona na dowolnym poziomie trudności.
 

Narodziny bohaterki

Rodzaj trofeum: Srebrne
Jak zdobyć: Przejść kampanię Claire na dowolnym poziomie trudności.
 

Pokonana Umbrella

Rodzaj trofeum: Srebrne
Jak zdobyć: Aby zdobyć trofeum “Pokonana Umbrella”, musimy odblokować prawdziwe zakończenie. W tym celu należy przejść i scenariusz A, i scenariusz B (o trybie 2nd Run więcej poczytacie TUTAJ). Działa to jak w pierwowzorze. Po przejściu kampanii jedną postacią (scenariusz A) odblokowujemy scenariusz B, w którym gramy drugą postacią. Kolejność (Leon A - Claire B czy Claire A - Leon B) nie ma znaczenia.
 

Podstawy przetrwania

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Należy połączyć dwa przedmioty w menu (np. rośliny lecznicze). O łączeniu przedmiotów więcej poczytacie TUTAJ
 

Coraz więcej miejsca

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trofeum otrzymujemy po zwiększeniu ilości miejsca w ekwipunku (możemy to zrobić sześciokrotnie), do czego potrzebujemy specjalnych saszetek znajdowanych w trakcie zmagań. Miejsca gdzie je zdobyć opisane są TUTAJ. 
 

Majsterkowicz

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: “Majsterkowicz” wpada po zmodyfikowaniu broni. Potrzebujemy do tego części, które możemy zdobyć np. w sejfach. Więcej o sejfach poczytacie TUTAJ. 
 

Po co mi spluwa?

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Musimy pokonać przeciwnika za pomocą noża. W odróżnieniu od oryginału tutaj nóż może się wprawdzie zepsuć, ale bez większych kłopotów w Raccoon City da się znaleźć kolejne.
 

Spróbuj tego!

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Należy przeprowadzić kontratak. Potrzebujemy do tego noża, granatu lub granatu błyskowego. Gdy atakuje nas przeciwnik, należy wcisnąć L1.
 

To ich zatrzyma

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trofeum otrzymywane za zabarykadowanie okna (patent chroniący przed napływem zombie), do czego potrzebujemy drewnianych płyt (można je znaleźć bez większego problemu). Więcej o tym poczytacie TUTAJ. 
 

Eksterm. szkodników

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Przemierzając Raccoon City możemy się natknąć na figurki szopa pełniące funkcję znajdziek. Jest ich piętnaście, przy czym ostatnią zdobyć możemy tylko w scenariuszu B. Aby zdobyć trofeum, należy zniszczyć jedną z nich. Lokalizacje wszystkich figurek znajdziecie TUTAJ
 

Specjalista od sejfów

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trzeba otworzyć przenośny sejf (oba znajdziemy na komisariacie). Kombinacja przycisków jest losowa.O tym gdzie znaleźć sejfy i jak je otworzyć poczytacie TUTAJ.
 

Pierwsze włamanie

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Otworzyć jeden z sejfów/kłódek. W grze znajdziemy w sumie osiem takich ‘znajdziek’. O tym gdzie można się na nie natknąć poczytacie TUTAJ. oraz TUTAJ. 
 

Smacznego

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Podczas kontrataku włożyć granat lub granat błyskowy w usta przeciwnika (trzeba mieć go w inwentarzu), a następnie trafić w niego gdy się zatacza z broni palnej. Jeśli nie zrobimy tego przy pierwszym przejściu gry można zrobić to na początku scenariusza B (2nd Run) Leona / Claire. W pierwszym pomieszczeniu, do którego wchodzimy, znajdujemy granat, a chwilę potem zombiaka dając się chwycić.
 

Zbiegowisko zombie

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Zabić trzech przeciwników jednocześnie używając broni pomocniczej. Najłatwiej tego dokonać granatem. Jeśli nie zrobimy tego przy pierwszym przejściu gry można zrobić to na początku scenariusza B (2nd Run) Leona / Claire. W pierwszym pomieszczeniu, do którego wchodzimy, znajdujemy granat


Strzelanie do rzutków

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Należy trafić w psa-zombie lub lickera, gdy ci znajdują się w powietrzu (trofeum najłatwiej zdobyć na tym pierwszym).
 

Niech im w uszach dzwoni

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trzeba sparaliżować zmysł słuchu lickera. W tym celu należy po prostu rzucić w niego granatem błyskowym. 
 

Prosto w czapkę!

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Wystarczy zestrzelić kapelusz z głowy Tyranta (znanego też jako Mr. X). Będzie nas ścigał w późniejszej fazie gry oraz w scenariuszu B. 
 

Mam cię!

Rodzaj trofeum: Srebrne
Jak zdobyć: Trofeum można przegapić, więc najlepiej zapisać grę po umieszczeniu wszystkich figur szachowych w Sewer’s Monitor Room. Podczas drugiego spotkania z G musimy wygrać starcie używając żurawia tylko raz! Dlatego warto przed walką zadbać o wyposażenie (amunicja). Trofeum można zdobyć tylko w tym jednym konkretnym momencie. Trzeba wpakować w G2 naprawdę sporo ołowiu (musi uklęknąć około 4 razy zanim wezwiemy dźwig z kontenerem). Inna metoda mówi o tym, że można to zrobić bez tracenia amunicji, ale tuż przed uderzeniem kontenera trzeba mutanta oślepić granatem błyskowym. 


Łowca skarbów

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Musimy znaleźć dwa przedmioty, korzystając ze zdjęć. Najpierw jednak będziemy potrzebować rolki z filmem, którą znajdziemy w kanałach. Następnie zdjęcia należy wywołać w ciemni znajdującej się na posterunku policji (przedmioty znajdują się na pierwszym i drugim piętrze budynku). Więcej o rolkach i zdjęciach poczytacie TUTAJ. 
 

Tragarz

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Zwiększyć ilość miejsca w ekwipunku do maksimum (sześć razy). Jak wspomniano wyżej, potrzebujemy do tego specjalnych toreb.
 

Superszpieg

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trofeum do zdobycia tylko w trakcie kampanii Leona. Podczas segmentu Ady musimy się ograniczać tylko do użycia wizualizatora EMF do hakowania (nie możemy używać pistoletu). Aby nie przegapić zadania należy zrobić save po spotkaniu Leona z krokodylem w kanałach. 
 

Młoda uciekinierka

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trofeum do zdobycia tylko w trakcie kampanii Claire. Podczas segmentu Sherry należy uciec z pokoju w ciągu 60 sekund. Wymaga to rozwiązania łamigłówki z puzzlami, dlatego za pierwszym razem raczej Wam się to nie uda. Przed podjęciem próby zdobycia trofeum warto zrobić manualny save.
 

Duży zapas czasu

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trofeum do zdobycia tylko w trakcie kampanii Claire. Podczas czwartego spotkania z G należy go pokonać z zapasem czterech minut do detonacji (łącznie podczas tej walki mamy dziesięć minut).
 

W mgnieniu oka

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Trofeum do zdobycia tylko w trakcie kampanii Leona. Naszym celem jest pokonanie ostatniego bossa z zapasem pięciu minut do detonacji (łącznie podczas tej walki mamy dziesięć minut).


Miłośnik fabuły

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Należy naleźć i przeczytać wszystkie 58 dokumentów. Składa się na nie 


Pełna eksterminacja szkodników

Rodzaj trofeum: Srebrne
Jak zdobyć: Znaleźć i zniszczyć wszystkie figurki Pana Szopa (jest ich piętnaście). Ich lokalizacje znajdziecie TUTAJ. 
 

Włamywacz

Rodzaj trofeum: Srebrne
Jak zdobyć: Otworzyć wszystkie zamki i sejfy w grze (jest ich osiem).
 

Leon “S” Kennedy

Rodzaj trofeum: Złote
Jak zdobyć: Przejść kampanię Leona na poziomie trudności “Standardowy” lub “Hardcore” z oceną S. W odróżnieniu od pierwowzoru jedynym kryterium jest czas przejścia. O tym jak zdobyć rangę S poczytacie TUTAJ. 


Szkarłatna bohaterka

Rodzaj trofeum: Złote
Jak zdobyć: Przejść kampanię Claire na poziomie trudności “Standardowy” lub “Hardcore” z oceną S. W odróżnieniu od pierwowzoru jedynym kryterium jest czas przejścia. Czasy przejścia poszczególnych scenariuszy są takie same jak w przypadku Leona.O tym jak zdobyć rangę S poczytacie TUTAJ. 


Hardcorowy rekrut

Rodzaj trofeum: Złote
Jak zdobyć: Przejść kampanię Leona na poziomie trudności “Hardcore”.


Hardcorowa studentka

Rodzaj trofeum: Złote
Jak zdobyć: Przejść kampanię Claire na poziomie trudności “Hardcore”.


Umiarkowany konsument

Rodzaj trofeum: Srebrne
Jak zdobyć: Należy ukończyć grę nie korzystając z przedmiotów regenerujących zdrowie. Najłatwiej tego dokonać na najniższym stopniu trudności, gdzie zdrowie częściowo regeneruje się samo. 


Minimalista

Rodzaj trofeum: Srebrne
Jak zdobyć: Należy ukończyć grę nie otwierając skrzyń na przedmioty. Trofeum można zdobyć grając na najniższym stopniu trudności.


Niewielki ślad węglowy

Rodzaj trofeum: Srebrne
Jak zdobyć: Musimy wykonać tylko 14 tys. kroków podczas przechodzenia dowolnej kampanii. Dobrym pomysłem jest podjęcie tej próby przy scenariuszach B, które są krótsze.


Ponury żniwiarz

Rodzaj trofeum: Brązowe
Jak zdobyć: Ukończyć bonusowy tryb gry “Czwarty ocalały” (odblokowujemy go po przejściu scenariuszy A i B; ocena nie ma znaczenia), podczas którego przejmujemy kontrolę nad Hunkiem, komandosem Umbrelli. Jego zadaniem jest przebić się przez zastępy nieprzyjaciół od kanałów do głównego wejścia komisariatu policji. Więcej o tym trybie poczytacie TUTAJ. 

 

 WRÓĆ DO SPISU TREŚCI 

Tagi: Capcom Resident Evil 2 (2019)

Spis treści