Roger Żochowski Roger Żochowski 30.01.2019
Resident Evil 2 - poradnik, solucja, sejfy, szopy, szafki, zagadki, trofea, bronie, tryby
Spis treści
15692V

WSZYSTKIE BRONIE I ULEPSZENIA:: Jak zdobyć magnum Lightning Hawk i jego ulepszenia? (Leon) - Resident Evil 2 - poradnik, solucja, sejfy, szopy, szafki, zagadki, trofea, bronie, tryby

Jak zdobyć magnum Lightning Hawk i jego ulepszenia? (Leon)

Magnum można znaleźć w biurze STARS (STARS Office) na drugim piętrze komisariatu (2F), jednak broń jest za zamkniętą bramą Zbrojowni (Armory) i aby się do niej dostać trzeba poczynić szereg działań. Na początek trzeba się udać do biblioteki (Library) na drugim piętrze komisariatu. Tutaj na jednym ze stołów, zaraz przy drzwiach, leży Czerwona książka (Red Book).

Zgarniamy ją i udajemy się na przeciwległą stronę drugiego piętra do Poczekalni (Waiting Room następnie użyć niebieskiego klucza (o tym jak go zdobyć poczytacie TUTAJ) i udać się w lewo do pracowni plastycznej (Art Room). Na miejscu zobaczymy sporej wielkości statuę.

Teraz musimy podnieść glinianą lewą rękę leżącą obok posągu, wsadzić w nią czerwoną książkę i przymocować do statuy. W ten sposób otrzymamy berło z czerwonym rubinem.

Wchodzimy do ekwipunku i przyglądamy się mu bliżej, by odkryć, że po aktywacji specjalnego przycisku można zdemontować berło.

Z czerwonym kamieniem ruszamy następnie do Sala Obserwacji, gdzie można się dostać w późniejszej fazie gry, gdy zdobędziemy zielony klucz trefl (o tym jak go zdobyć przeczytacie TUTAJ)

W środku natkniemy się na niebieską szkatułkę (Bejeweled Box) - zabieramy ją i grzebiąc w ekwipunku wsadzamy do niej (opcja Połącz) czerwony rubin. Otrzymamy w ten sposób odznakę STARS.

Gdy przyjrzymy się jej bliżej i odwrócimy, okaże się, że na spodzie jest przycisk, który zmienia odznakę w nośnik USB. Co dalej?

Udajemy się drugie piętro komisariatu (2F), przez bibliotekę (Library) lub schodami za ciemnią (Darkroom). Celem jest biuro STARS i stojący tam komputer.

Wkładamy do niego odznakę z USB.

W dalszej kolejności podchodzimy do monitora i odpalamy komputer otwierając drzwi do zbrojowni. W jednej z pancernych szaf znajdziemy magnum. 

Ulepszenia magnuma Lightning Hawk

Długa lufa (Long Barrel)
Efekt - Zmniejsza odrzut i zwiększa siłę broni
W dolnej części Kanałów pod komisariatem znajdują się długie schody (okolice Bottom Waterway), gdzie na ścianie znajdziemy klucz.

Służy do uzyskania dostępu do Pomieszczenia socjalnego pracowników (Workers’ Break Room). Będziemy mogli w środku przesunąć szafkę oklejoną żółtą taśmą, za którą znajdziemy ukrytą windę. Ta zawiezie nas do Podziemnego zakładu (Underground Facility), niedaleko miejsca, gdzie po włożeniu trzech medalionów do statuy bogini otwieraliśmy przejście z komisariatu do podziemi. 

Winda wyrzuci nas w okolicy Schodów do podziemi, gdzie namierzymy witrynę z napisem S.T.A.R.S. Trzeba użyć na niej odznakę S.T.A.R.S, wcześniej odwracając ją w ekwipunku i za pomocą przycisku schować wejście USB. W środku znajdziemy ulepszenie. Po jego zamontowaniu broń będzie zajmowała dwa sloty w ekwipunku. 


Celownik (Red Dot Sight)
Efekt - umożliwia błyskawiczne celowanie
W Kanałach udajemy się do Windy do warsztatu (Worker’s Lift). Na miejscu znajdziemy gniazdo dźwigni T, na którym używamy narzędzie w kształcie litery T (T-Bar Handle). O tym jak je zdobyć przeczytacie więcej w tej sekcji. Po wejściu do środka jedziemy windą do góry wprost do w Warsztatu (Workroom) gdzie znajdujemy rolkę filmu do wywołania.

Gdy trafimy ponownie do komisariatu ruszamy do Ciemni (Darkroom) na pierwszym piętrze (1F), aby wywołać znalezioną w kanałach rolkę filmu. Uzyskamy zdjęcie przedstawiające dwa biurka, które skrywają jakieś sekrety. 

Na pierwszym zlokalizujemy biurko, które stoi w Biurze S.T.A.R.S. (S.T.A.R.S. Office) na drugim pietrze komisariatu (2F). W szufladzie biurka w drewnianym pudełku odnajdziemy ulepszenie.

 

 WRÓĆ DO SPISU TREŚCI 

 

Tagi: Capcom Resident Evil 2 (2019)

Spis treści