SKLEP
1104V

Destiny 2. Wydarzenia publiczne. Jak aktywować heroiczne wersje? - Poradnik

W Destiny 2, najlepszym miejscem farmienia przedmiotów z wysokim poziomem Światła są zdecydowanie wydarzenia publiczne dostępne w każdej z czterech lokacji. Ich heroiczne wersje oferują znacznie lepsze nagrody, jednak gra nie mówi nam jak je aktywować. W tym poradniku znajdziecie informacje jak to zrobić.

Destiny 2
  • Platformy:  PS4   XONE   PC 
  • Data premiery - Polska: 06.09.2017
  • Pełna
  • od lat 16 przemoc

Wydarzenia publiczne w Destiny 2 na mapie oznaczone są ikoną czegoś, co przypomina biały kwiat na granatowym tle. Na mapie pojawiają się w momencie gdy do rozpoczęcia pozostały cztery minuty. Widać je także tak długo, jak dane wydarzenie trwa. Najeżdżając kursorem na ikonę możemy zobaczyć o jakim wydarzeniu mowa i ile czasu pozostało do jego rozpoczęcia/zakończenia.

Gdy zbliżymy się do miejsca publicznego wydarzenia, zobaczymy podświetloną flagę do której możemy się przypisać. Pojawi się wtedy licznik ile czasu pozostało do startu, a także zostanie nam odnowiona energia naszego Super Ataku co polecam wykorzystać. Gdy odliczanie dobiegnie do końca ekran pociemnieje i rozpocznie się wydarzenie. Poniżej ich lista z informacją, co trzeba zrobić by aktywować wersję heroiczną wydarzenia. Ta jest trudniejsza, ale oferuje znacznie więcej punktów doświadczenia, migotu, oraz co ważne - szansę na egzotyczny engram (drop rate jest na poziomie mniej więcej jeden engram na 8-10 wydarzeń, chociaż czasami wypada po 2-3).


Desantowiec

W trakcie tego wydarzenia naszym pierwszym celem jest pokonanie oznaczonych Psionów Kombinatu. Walka toczy się wokół urządzenia, które otoczone jest tarczą. Nie przechodzą przez nią pociski, więc musimy znajdować się po tej samej stronie co przeciwnik. Co jakiś czas strefa walki jest nagrzewana i dostajemy komunikat o ewakuacji, co polecam zrobić, bo w przeciwnym razie zostaniemy spaleni. Po wykonaniu podstawowego celu pojawi się Valus, którego musimy pokonać.

Heroiczna wersja: Zanim pojawi się Valus, należy zniszczyć siedem miejsc odpowiadających za nagrzewanie miejsca walki. Po wykonaniu tego, razem z Valusem pojawi się kilku silnych przeciwników.

 


Dostawa Eteru

W tym wydarzeniu, podstawowym celem jest pokonanie dużego Serwitora, który pojawia się w miejscu wydarzenia. W trakcie wydarzenia pojawią się także inni Upadli wraz z małymi Serwitorami, których dla własnej wygody najlepiej co jakiś czas wybijać.

Heroiczna wersja: Gdy pojawią się cztery małe Serwitory, należy je szybko zabić (polecam użycie Supera). Wtedy główny Serwitor stanie się silniejszy i bardziej odporny.


Rytuał Wiedźm

Wydarzenie jak na razie dostępne wyłącznie na Saturnie w pobliżu budynku z Rojem. Podstawowym celem jest ustawienie się na kolistych pieczęciach i po zdjęciu tarczy, pokonanie dwóch Czarnoksiężnice. Gdy je pokonamy, otworzy się portal z którego wysypie się Rój oraz główny boss - Czarodziej.

Heroiczna wersja: Po pokonaniu dwójki mniejszych bossów, stajemy ponownie na pieczęciach i niszczymy dwa kryształy znajdujące się nad portalem. Wtedy zamiast Czarodzieja jako bossa pojawi się Rycerz z grupą przeciwników.

 


Skaza Pochwyconych

Celem jest zniszczenie ogromnej kuli, która pojawia się w miejscu wydarzenia. Dokonać możemy tego zabijając pojawiających się w pobliżu przeciwników, lub niszcząc mniejsze kule - filary (należy wejść pod kopułę i je zniszczyć). Po zadaniu wystarczającej ilości obrażeń w jednym miejscu, kula przeniesie się w inne. Towarzyszą jej kolejne fale przeciwników.

Heroiczna wersja: Musimy zniszczyć wszystkie filary (mniejsze kule) w pobliżu głównego celu. Wtedy pojawi się potężny boss Przechwyconych.


Wydobycie Migotu

W trakcie wydarzenia pojawia się urządzenie wydobywające Migot. Naszym celem jest trzykrotne zniszczenie czterech fal przeciwników rasy Upadłych. Po każdym zatrzymaniu fali, urządzenie i wrogowie przeniosą się w inne miejsce na mapie, dodając do tego mocniejszych rywali.

Heroiczna wersja: Z urządzeniem pojawią się małe generatory. Wyróżniają się okręgiem i tym, że można zadać im obrażenia. Musimy je każdorazowo zniszczyć zanim wybijemy fale Upadłych. Polecam oddelegować do tego zadania dwie osoby z grupy pilnując, by nie zabić głównych Upadłych przed czasem. Gdy zniszczymy trzy generatory, pojawi się kupka migotu, której musimy bronić stojąc na niej (mamy limit czasowy na poziomie 2 minut). Atakować będą nas potężni Upadli, więc przygotujcie swoje Supery.

 


Wykopaliska Kombinatu

W trakcie wydarzenia pojawia się ogromna maszyna wydobywająca zasoby. Naszym celem jest stać wokół niej i czekając na przejęcie, odpierać kolejne, coraz silniejsze ataki kombinatu. Co kilkanaście sekund będziemy bombardowani, więc należy zejść z czerwonych okręgów, które pojawiają się na ziemi.

Heroiczna wersja: Należy zestrzelić pojawiający się co jakiś czas statek Kombinatu. Wtedy pojawi się bardzo silny przeciwnik wraz ze swoim wyjątkowo odpornym Ogarem i grupą żołnierzy Kombinatu.


Zniszczenie Łazika

W trakcie tego wydarzenia musimy na początku pokonać grupkę Upadłych, by ich desantowiec zrzucił nam ogromnego Łazika. Celem jest jego zabicie, jednocześnie pokonując kolejne fale Upadłych. Taktyka walki z robotem jest prosta - strzelamy w nogi, a gdy uklęknie i otworzy się kopuła na jego karku, strzelamy w odsłonięty reaktor. Niszcząc nogi, wypadają kule elektryczne, którymi możemy otworzyć pola siłowe z wyrzutnią rakiet.

Heroiczna wersja: Należy otworzyć wszystkie trzy pola siłowe kulami elektrycznymi z Łazika. Celujemy więc w nogi i każdorazowo gdy wyrzuci kule, łapiemy je i wkładamy w otwory przy kopułach siłowych. Po odblokowaniu trzech, zrzucony zostanie drugi Łazik. Wtedy łapiemy w ręce wyrzutnię rakiet i szybko niszczymy oba.

 


Zniszcz Konstrukcję Weksów

W miejscu wydarzenia pojawia się konstrukcja, której musimy bronić przed falami Weksów. Im dalej w wydarzeniu, tym więcej przeciwników atakujących z każdej strony. Warto więc się rozproszyć i nie dać się okrążyć. Na koniec pojawią się silni przeciwnicy.

Heroiczna wersja: Musimy ustawić się na trzech polach i poczekać aż się aktywują. Po tym pojawi się boss - potężna Hydra.

Tagi: activision bungie destiny 2 playstation 4 poradnik

Miesięcznik PSX Extreme