F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Pad, jak go ustawić, które opcje włączyć/wyłączyć, adaptacyjne triggery w DualSense

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Pad, jak go ustawić, które opcje włączyć/wyłączyć, adaptacyjne triggery w DualSense

Dostosowywanie ustawień kontrolera w F1 22.

Po tym, jak podłączysz kontroler do swojego komputera lub konsoli, będziesz mógł go dostosować pod swoje preferencje rozgrywki. Pomijając już kwestie samego mapowania sterowania, bo to, które przyciski za co będą odpowiadać, zależy już od Twoich preferencji, tak warto przyjrzeć się dodatkowym opcjom dotyczącym kalibracji, wibracji czy możliwości DualSense.

Po przejściu do jednego z wybranych schematów sterowania w menu "Sterowanie, wibracje i siłowe sprzężenie zwrotne" przejdź do ustawień kalibracji. W tym miejscu upewnij się, że wszystkie wartości - począwszy od martwej strefy skrętu, poprzez czułość przepustnicy, a skończywszy na czułości hamulca - są ustawione na 0. Pamiętaj, że im wyżej, tym dane elementy będą mniej czułe, a w F1 22 nie o to chodzi.

F1 22 - Pad, jak go ustawić, które opcje włączyć/wyłączyć, adaptacyjne triggery w DualSense

Następnie, przy mapowaniu sterowania, zainteresuj się "wibracjami i siłowym sprzężeniem zwrotnym". To drugie Cię nie interesuje, więc na samym początku:

  • Wyłącz funkcję wibracji i siłowego sprzężenia zwrotnego.
  • Włącz zwiększenie podsterowności.

Ta pierwsza opcja potrafi "oszukać kontroler", więc na wszelki wypadek warto ją wyłączyć. Z kolei zwiększenie podsterowności (niech Was nazwa nie myli) pozwala lepiej wyczuć bolid i zapobiec uślizgom. 

Triggery w DualSense

F1 22 - Pad, jak go ustawić, które opcje włączyć/wyłączyć, adaptacyjne triggery w DualSense 2

Ostatnią rzeczą, którą użytkownicy DualSense od PS5 powinni wyłączyć (szczególnie przed rozgrywkami online), to adaptacyjne triggery. Aby to zrobić, wróć do schematów sterowania i wybierz "ustawienia ogólne". Ostatnia opcja dotyczy tego, czy chcesz, aby spusty wywoływały opór, a jeśli tak, to wybierz jedną z trzech dostępnych wartości - niski opór, średni opór, silny opór. Z mojego doświadczenia wiem, że jeśli zależy Ci na owych triggerach, to najlepiej wybrać "niski".

W tym miejscu możesz również wyłączyć haptyczne wibracje, ale nie są one aż tak irytujące, jak rzeczone triggery.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper