Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Gran Turismo 7 Poradnik

Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer

Mateusz Wróbel | 06.03, 12:45

Gran Turismo 7 - Struga powietrza (tunel aerodynamiczny), jak podążać w cieniu innego kierowcy?

Podążenie za innym kierowcą w Gran Turismo 7 w celu zwiększenia prędkości.

Gran Turismo 7, jak każda szanująca się wyścigówka, nie zapomina w swoim modelu jazdy o elemencie, który przez fanów simracingu jest doskonale znany Mowa tutaj o strudze powietrzna, szerzej znanej także jako tunel aerodynamiczny, który - o ile podążamy za innym kierowcą - pozwala zwiększyć prędkość maksymalną na prostym odcinku. 

Korzystanie z tegoż elementu jest zalecane przede wszystkim na prostych odcinkach trasy. Jeśli schowamy się w cieniu innego kierowcy (po prostu będziemy jechać w tej samej linii, co on i nie wykonywali żadnych drastycznych ruchów) będziemy w stanie "ominąć" opór powietrza, który w mniejszy lub większy sposób zwalnia pojazd, trafiający wprost na poprzedzającego nas rywala - szczególnie jest to dobrze widoczne przy wysokich prędkościach, kiedy samochodom czasami brakuje mocy, aby jechać jeszcze szybciej.

Gran Turismo 7 - Struga powietrza

Przygotowując się do wyprzedzania warto więc trzymać się za kimś i dopiero po zbliżeniu się do niego, wychylić się po lewej lub prawej stronie (najlepiej w tę stronę, w którą będzie najbliższy zakręt, aby zablokować wewnętrzną). 

Minusem trzymania się w strudze jest tzw. brudne powietrze, które sprawia, że tracimy przyczepność. O ile nie ma to znaczenia na prostych odcinkach, tak w przypadku krętych sekcji już tak, ponieważ ciągle wykonujesz jakieś manewry. Staraj się tuż przed strefą hamowania nie jechać bardzo blisko tylnego zderzaka poprzedzającego Cię samochodu, ponieważ możesz stracić docisk, a Twoje hamowanie nie będzie aż tak skuteczne, jak ma to miejsce jadąc w czystym powietrzu.

Źródło: własne

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper