Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Złote skrzynie, jak je zdobyć?

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Złote skrzynie, jak je zdobyć?

O złotych skrzyniach usłyszysz po raz pierwszy przed udaniem się do rezydencji Beneviento. Duke, miejscowy handlarz, zaznaczy Ci na mapie lokalizację wszystkich skrzynek, w których znajdziesz interesujący, wartościowy łup. Poniżej dowiesz się, jak dostać się do wskazanych miejsc, a także co musisz zrobić, aby zebrać skarb:

1. Nagrobek Beneviento

Aby dostać się do nagrobka Beneviento, musisz znaleźć drugą część płyty. Leży ona przy zamkniętej, zasypanej kaplicy, którą na pewno zauważyłeś w trakcie przechodzenia przez cmentarz. Po powrocie z rezydencji zalanej wszelkiego rodzaju lalkami, idź po tabliczkę i wróć z nią we wskazane miejsce. Uważaj jednak, bo nagrobek będzie broniony przez bossa z ogromnym toporem, którego będziesz musiał się pozbyć. Nagroda: Wartościowy kielich

2. Waterwheel Weapon

Do tego skarbu dostaniesz się otwierając bramę na wprost Duke'a. Od razu po zabiciu potwora (lub w trakcie walki z nim), otwórz sobie drzwi do budynku za pomocą Insignia Key i zabierz leżącą na podłodze amunicję, a także broń. Nagroda: Granatnik.

3. Maestro's Collection

Ten skarb znajduje się w domu Luthiera, fana gitar. Po wejściu do środka dzięki kluczowi zabranemu w miejscu, gdzie znajduje się drugi zamek z piłeczką, wstukaj kod: 290719 i zabierz leżące w środku rzeczy. Nagroda: figurka i ulepszenie do karabinu snajperskiego.

4. Luiza Heirloom (Dom Luizy)

Wróć do wcześniej odwiedzonego domu Luizy i zabierz jej naszyjnik leżący w szkatułce. Zbadaj go, aby dostać kryształ, który w tym przypadku jest nagrodą.

5. Moreau's Hidden Weapon

Do tego skarbu dostaniesz się dopiero wtedy, gdy uporasz się z Moreau. Po zdobyciu wajchy wyjdź z młyna i otwórz metalowe drzwi na wprost Ethana. Dotrzesz na wschód, gdzie znajdziesz sporo zapasów, kilku Lycanów, a także, w najbardziej wysuniętym na południe domku, największą nagrodę, jaką jest rewolwer używający amunicji typu magnum.

6. Cannibal's Plunder

Szósty z ośmiu dostępnych skarbów zdobędziesz po powrocie do wioski po zabiciu Moreau. Przed wejściem do ruin twierdzy Heisenberga, odbij w lewo i wejdź na terytorium tartaku. Zbierz zapasy i wyeliminuj za pomocą wszelkich materiałów przeciwnika, którego spotkałeś już w trakcie eksploracji nagrobka Beneviento. Główną nagrodę znajdziesz w skrzynce, tuż przy obrazie i dwóch wazonach z kwiatami na tyle budynku. Jest nią złota figurka anioła.

7. Treasure Under the Stronghold

Przedostatni skarb znajdziesz po zabiciu czwartego bossa w Resident Evil Village - przywódcę Lycanów. Po rozmowie z Heisenbergiem przez telewizor, zejdź w dół i popatrz się na ołtarz z lewej strony, gdzie znajdziesz złoty, wartościowy talerz.

8. Riverbank Treasure House

Po zebraniu wajchy pozwalającej opuszczać mosty, idź w stronę sklepu Duke'a, a dokładniej to na plac ceremonii. Tuż przed nim odbij w prawo i opuść most, wsiądź na łódkę i płyń na wschód. Po przybiciu łódki do brzegu, podbiegnij trochę do góry i skręć w prawo, wchodząc do podziemnej lokacji. Na środku znajdziesz znany Ci już zapalony lampion - podpal dwa poboczne i spraw, aby wychodzący przeciwnicy z prawej strony podpalili się (albo sam ich podpal, strzelając w lampion). Potem przejdź do ostatniego lampionu z tyłu - gdy tylko znajdzie się blisko niego przeciwnik, podpali się, a Ty będziesz mógł zdobyć najdroższą figurkę w grze.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper