Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Trzecia córka Dimitrescu, Skarb, Trzecia maska, Pracownia malarza, Strych

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Trzecia córka Dimitrescu, Skarb, Trzecia maska, Pracownia malarza, Strych

Po zdobyciu drugiej maski będziesz ścigany przez trzecią córkę Dimitrescu. Jeśli chcesz się jej pozbyć, to musisz udać się na piętro holu i wejść drzwiami po prawej stronie na korytarz, na którym znajdowałeś się już przedtem w trakcie uciekania przed pierwszą córką Alciny. Otwórz kluczem Dimitrescu's Key zamknięte jak dotąd drzwi i przejdź do pokoju, gdzie znajduje się trzecia maska. Zburz wazon (2 naboje do strzelby) i podnieś Mask of Pleasure. W kredensie z prawej znajdziesz również srebrny pierścień, którego nie warto obecnie sprzedawać. Teraz przejdź przez przejście w kominku i zabierz złom leżący na półce obok okna. Po przedostaniu się do kolejnego pomieszczenia, zbierz 2 naboje do strzelby i 15 naboi do pistoletu, które znajdują się na beczce z lewej strony.

Po tym, przesuń widoczną przy ścianie półkę w prawo, aby wpuścić do pomieszczenia trochę świeżego powietrza. Chwilę po tym zaatakuje Cię trzecia, a zarazem ostatnia córka Dimitrescu, z którą - podobnie jak w poprzednich przypadkach - poradzisz sobie za sprawą świeżego powietrza.

Resident Evil Village - Trzecia córka Dimitrescu, Skarb, Trzecia maska, Pracownia malarza, Strych

Twoim głównym celem jest zrobienie większej dziury w ścianie. Aby to uczynić, odwróć się za siebie i zbierz dwie bomby rurowe znajdujące się na stole warsztatowym. Wyposaż się w nie i rzuć w stronę wyżej wspomnianej ściany. Dzięki temu Cassandra straci ochronę z postaci owadów, a Ty - korzystając najlepiej ze strzelby - będziesz mógł pozbyć się jej raz na zawsze. Po tym zbierz również wytrych, który leżał obok bomb rurowych, a także szkielet głowy jelenia wiszącą nad kominkiem. Sprawi to, iż zamknięte drzwi staną teraz dla Ciebie otworem. Teraz wróć do rzeźby i włóż jej szkielet głowy jelenia (uprzednio badając ją w ekwipunku), aby móc wrócić do zamku wraz z trzecią maską. Pamiętaj, że teraz będzie chodzić za Tobą Alcine'a, ale jej na razie nie możesz się pozbyć.

Resident Evil Village - Trzecia córka Dimitrescu, Skarb, Trzecia maska, Pracownia malarza, Strych

Przed ruszeniem po czwartą maskę warto wrócić do piwnicy. Po dotarciu do zamkniętego kluczem pomieszczenia, trafimy na sarkofag, w którym został umieszczony interesujący skarb mogący zostać połączony z srebrnym pierścieniem, zwiększając jednocześnie jego wartość. Gdy już będziesz w środku, zbierz bombę rurową z prawej strony oraz 330 Lei pod żółtą skrzynką. Po lewej natkniesz się dodatkowo na 10 naboi do pistoletu. Kolejnym krokiem będzie chwycenie w dłoń zebranej przed chwilą bomby i rzucenie nią w kierunku zaświeconego lampionu.

Po wybuchu strzel w niezapalony lampion w taki sposób, aby dotarł do tego zapalonego. To samo wykonaj z trzecim lampionem. Gdy to zrobisz, sarkofag zostanie otwarty. Przed wyjściem z celi zbierz 330 Lei oraz krystaliczny fragment znajdujący się obok zaświeconego na początku lampionu. Będąc w jadalni, strzel w świecący element na suficie, aby zebrać jeszcze jeden krystaliczny fragment (znajduje się on także na górnym poziomie holu, na obrazie po prawej stronie).

Resident Evil Village - Trzecia córka Dimitrescu, Skarb, Trzecia maska, Pracownia malarza, Strych

Po wykonaniu powyższych czynności, przejdź ponownie do pracowni malarza. Twoim celem będzie strzelenie w pięć złoto-srebrnych dzwonów. Pierwszy z nich znajduje się przy zębatkach, drugi przy rzeźbie przed zębatkami, trzeci za Tobą, na szafie przy obrazie, czwarty na górze żyrandolu (zauważysz go po wejściu po schodach), a piąty na zewnątrz - tuż za szybą na wprost od żyrandola. Po podpaleniu pięciu dzwonków otworzy Ci się przejście na strych.

Po lewej stronie od wejścia znajdziesz od razu zioło, a potem drabinę prowadzącą na górę. Będąc na strychu, zabij jednego przeciwnika i zbierz wytrych leżący na skrzynce z lewej. Zniszcz żółtą skrzynię, aby zdobyć 5 naboi do pistoletu oraz zainteresuj się skrzynką z prawej, gdzie leży proch strzelniczy. Przy stole ze świecą leży notatka, więc możesz ją zabrać. W kolejnym pomieszczeniu znajdziesz karabin snajperski z paroma nabojami, lecz zaoszczędź je na późniejszą walkę z bossem.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper