Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Mapa

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Mapa

Mapa, jak na markę Resident Evil przystało, odgrywa ogromną rolę w najnowszej części serii Capcomu. Wyciągając ją z plecaka możesz podejrzeć, które lokacje udało nam się już odwiedzić, a które czekają (będąc zasłoniętymi dymkiem) na swoją kolej.

Resident Evil Village - Mapa

Mapa jest podzielona na kilka fragmentów. Urywek wyżej umieszczony dotyczy wioski i są zawarte w nim trzy urywki (główna wioska, podziemia i budowle), ale wraz z poznawaniem kolejnych terenów, otrzymasz dostęp do zamku Dimitrescu czy willi Heisenberga. To, co pokazuje nasz plan lokacji, zależy od tego, gdzie się znajdujesz.

Podobnie jak w poprzednich częściach, mapa w Resident Evil Village wskazuje nam także nazwy ulic (co przyda się w trakcie wykonywania bardziej zagadkowych zadań) i wypełniających je budynki. A te - w zależności od tego, czy je zwiedziłeś, czy nie - są "pokolorowane" na niebiesko lub czerwono. Zbierając wszystkie dostępne przedmioty w danym pokoju, możesz liczyć na to, że zostanie on odznaczony jako całkowicie przejrzany. Pomijając jakąś rzecz, gra powie Ci, żebyś wrócił tutaj w przyszłości.

Szczególnie na początku gry możesz być świadkami wielu "czerwonych" budynków. Ethan Winters stawiając pierwsze kroki w tytułowej wiosce nie posiada chociażby korby czy wytrychu, aby otworzyć niektóre elementy. Warto do nich podejść, bo wtedy zostaną oznaczone na mapie specjalną ikonką, która poinformuje nas dodatkowo o tym, co musisz zrobić, aby tę lokację ukończyć na 100%.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper