Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 20.02.2015 20:12
Młody gracz Destiny dostał okrutną lekcję życiową. Zobacz na wideo
3029V

Młody gracz Destiny dostał okrutną lekcję życiową. Zobacz na wideo

Czy należną czy nie – nie mi oceniać. Znacie takie pojęcie jak „Frape”, czyli skrót od Facebook Rape? Wykorzystujemy zostawione konto kolegi, aby dla żartów wypisywać głupoty na jego tablicy. Ktoś postanowił zrobić coś podobnego w Destiny (PS4), ale za pomocą usługi SharePlay. Shrape? Nieważne. Bohaterem tego wideo jest nastolatek o imieniu George. George zrobił dwa błędy w swoim życiu. Chciał poznać/wykorzystać glitch w Destiny i udostępnił nieznajomej osobie swoją grę.

Podejrzewam, że domyślacie się już, co się wydarzyło. Nieznajoma osoba zalogowana na konto George'a w Destiny (PS4) i w kilka chwil skasowała wszystkie jego postacie. Reakcja nie jest trudna do przewidzenia.

Poniższy materiał wideo ma aż 17 minut, ale żeby nie tracić Waszego czasu zdradzamy, że właściwa akcja ma miejsce w 13:40.

Dzieciak dostał lekcję życiową, że jednak nie wszyscy znajomi to nasi przyjaciele oraz próba wykorzystania błędów nie u każdej osoby zyska poklask.

Aktualizacja 01:51, 21 lutego 2015: sytuacja jest nieco bardziej zagmatwana. Pojawiła się właśnie aktualizacja.

Bohater wbrew źródłu nazywa się Henry i chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej. Jeden z członków klanu, do którego należał Henry zaprosił do drużyny gracza o pseudonimie KirmitTHEfrog. Grali wspólnie przez jakiś czas, przez co Kimrit zyskał zaufanie bohatera wideo. Efektem niestety było wykorzystanie naiwności dziecka.

Problem polega na tym, że po wypłynięciu wideo społeczność internetowa zaczęła atakować bohatera. Rozpętała się wobec niego, potocznie mówiąc, fala hejtu. Obecnie są trzy wersje tego wydarzenia: glitchował, chciał glitchować, nic nie zrobił. Niezależnie od tego, co chciał zrobić lub robił, przypominamy, że mówimy tutaj o 10 letnim dziecku.

Matka Henry'ego skontaktowała się z prasą, wyjaśniając całą sytuację. Ta niestety pogorszyła się, gdyż do zarzutów dołączyło oskarżenie, że jest złym rodzicem, skoro w ogóle pozwoliła mu grać w grę, w którą przecież z racji swojego wieku grać nie powinien. Szczęśliwego zakończenia brak.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=_QwERUow9lY

Tagi: Bungie destiny playstation 3 playstation 4 wideo