Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 17.02.2015 21:06
CEO Ready at Dawn: Sony jest bardziej kreatywne niż Microsoft
1457V

CEO Ready at Dawn: Sony jest bardziej kreatywne niż Microsoft

Przedstawiciele Ready at Dawn w związku ze zbliżającą się premierą ostatniego tytułu studia mogą już mówić znacznie swobodniej o swoich własnych grach. Jeden z wywiadów, które dał CEO Ru Weerasuriya jest dobrym tego przykładem. W szczególności, że może poróżnić graczy, którzy wybrali różne platformy.

W wywiadzie dla serwisu GodisaGeek Ru Weerasuriya powiedział:

Wydaję mi się, że Sony ma zupełnie inne podejście. Microsoft robi świetnie gry, kiedy mówimy o Gears of War czy Halo i nie można odmówić firmie, że te marki mają ogromny wpływ na całą branżę gier wideo. Sony jest jednak bardziej kreatywne. Mam wrażenie, że robią gry z trochę innych powodów niż Microsoft. Każdy jakieś ma, prawda?

A także każda firma chce zarobić, ale rzeczywiście można stwierdzić, że coś jest w tej wypowiedzi. Sony Computer Entertainment sfinansowało całą gamę innowacyjnych projektów, które niekoniecznie przełożyły się na wpływy finansowe. Wystarczy spojrzeć na Flower (PS4), The Unfinished Swan™ (PS4), Puppeteer™ (PS3) czy nawet Tearaway™ (PS Vita). Przyszłość zaś stoi pod znakiem Everybody's Gone to the Rapture (PS4), Rime (PS4) i oczywiście The Tomorrow Children (PS4). Każda z tych gier miałaby problem bez pomocy Sony Computer Entertainment.

Źródło: www.godisageek.com/2015/02/the-order-1886-interview/

Tagi: playstation 3 playstation 4 playstation vita sony Sony Computer Entertainment