Daniel Stroński Daniel Stroński 16.02.2015 12:35
"Zabawa na lekko ponad 5 godzin i nie ma po co do gry wracać" - raz jeszcze o długości The Order 1886
2040V

"Zabawa na lekko ponad 5 godzin i nie ma po co do gry wracać" - raz jeszcze o długości The Order 1886

"Interaktywny film" - tak zwykło się określać The Order 1886 (PS4), słysząc o niedługim czasie potrzebnym na ukończenie gry i widząc czarne pasy u góry i dołu ekranu. Okazuje się, że zabawa będzie krótsza niż mogliśmy przypuszczać.

Na youtube'owym koncie PlayMeThrough ukazało się 17-częściowe przejście całego The Order 1886 (PS4), które zajęło... lekko ponad 5 godzin. Podsumowując swoje wrażenia, autor serii filmików napisał:

Przejście gry zajęło mi trochę ponad 5 godzin, włącznie z wszystkimi cutscenkami. Nie ma też po co do tej gry wracać - nie zdobywa się poziomów, nie ma trybu New Game+. Nie można też pomijać cutscenek, więc grając od początku, nie zmieni się nic. Jedyna atrakcja to szukanie znajdziek, ale to wszystko. Żadnych wyzwań, nic.

Nie mierzyłem dokładnie czasu scenek przerywnikowych, ale stanowią większą część tej produkcji [...] Weźmy takie pierwsze cztery rozdziały - może 35% z nich wszystkich to była rozgrywka. Niektóre z rozdziałów składają się w całości z cutscenek. Często są to interaktywne cutscenki z QTE, ale dla mnie nie można tego uznać za rozgrywkę.

To bardziej interaktywny film, co nie musi być takie złe [...] Gra nie prowadzi stale za rączkę. Czasem trzeba coś wykombinować samemu (np. przesunąć wózek do ściany, żeby się po nim wspiąć) [...] Z drugiej strony nie wymaga za bardzo myślenia - rzeczy, z którymi można wejść w interakcję, są podświetlone, jak się koło nich stanie.

O długości gry słyszeliśmy już nieraz - a to 8 godzin, a to 12. Tutaj jednak na dowód jest wrzucone całe nagranie z rozgrywki. Oczywiście nie ma co "przechodzić" gry na YouTube'ie, ale ciężko być głuchym na takie informacje.

Do premiery zostały zaledwie cztery dni. The Order 1886 (PS4) dostępne dla wszystkich będzie od 20 lutego.

Tagi: playstation 4 ready at dawn the order 1886