Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.02.2015 09:43
Shadow Realms - nowa marka Bioware oficjalnie skasowana
498V

Shadow Realms - nowa marka Bioware oficjalnie skasowana

Początkowo miała być sieciowa gra na PC-ty oparta na mechanice 4 vs 1, wersja ta weszła w fazę alpha, ale nie zbierała ciepłych opinii. Nieoficjalnie - projekt zrestartowano jako RPG, który miał być multiplatformowy. nie wiemy czy to aktualne gdyż EA oficjalnie poinformowało o skasowaniu projektu.

Wpierw pojawiły się plotki, a chwilę później - oficjalne potwierdzenie na stronie gry, wydane przez szefostwo Bioware Austin gdzie grę tworzono. W komunikacie podziękowano wszystkim tym, którzy grali w alphę i dzielili się swoimi wrażeniami, oraz osobami, które miały kontakt z grą na eventach growych gdzie pokazywano Shadow Realms.

Co dalej? Bioware Austin skupi się głównie na poszerzaniu Star Wars: The Old Republic i dłubaniu w mniejszych, niezapowiedzianych jeszcze produkcjach.

Oficjalnego powodu skasowania gry nie podano, ale jest już to kolejny projekt po Dawngate i Command & Conquer, który skasowano bez większego rozwodzenia się nad sprawą. EA musi mieć niezłe problemy by wypuścić na rynek nową markę by ta osiągnęła sukces. A podobno wszyscy tak pragną nowych IP.

Tagi: bioware austin shadow realms