Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.02.2015 10:27
Twórcy Warframe biorą weteranów branży i zaczynają pracę nad grą RPG
344V

Twórcy Warframe biorą weteranów branży i zaczynają pracę nad grą RPG

Gdy całe życie zawodowe wykonuje się zlecenia przyjmowane od innych, przychodzi chęć stworzenia wreszcie czegoś swojego. Podobny zew kreatywności poczuły dwie ekipy: N-Space i Digital Extremes, które połączyły siły i rozpoczęły prace nad grą z gatunku RPG.

Digital Extremes może być Wam znane głównie z wydanego na PS4 Warframe (PS4), ale studio ma na koncie między innymi serię Unreal i produkcję The Darkness II (PS3) i Dark Sector (PS3). N-Space za to pracowało przy przenoszeniu na inne platformy wielu gier Activision (głównie Call of Duty na Nintendo DS).

Jak dowiedział się serwis GamesBeat, gra powstaje w znanym wielu graczom świecie fantasy. Produkcja wylądować ma na PC-tach i konsolach tej generacji. Ciekawym wydaje się, że w ekipach są osoby odpowiedzialne między innymi za Neverwinter Nights, Wrota Baldura i Dragon Age: Origins (PS3).

James Schmalz z Digital Extremes przyznał, że gdy gracze starszej daty zobaczą ich nową grę pospadają z krzeseł wyrażając swoją radość. Mam nadzieję, że to nie są czcze przechwałki.

Źródło: http://venturebeat.com/2015/02/04/veteran-work-for-hire-studio-n-space-teams-up-with-warframe-studio-to-make-something-of-its-own/

Tagi: Digital Extremes n-space