Paweł Musiolik Paweł Musiolik 02.02.2015 16:35
Co z nową odsłoną serii Wild Arms?
390V

Co z nową odsłoną serii Wild Arms?

Sony w swoim portfolio ma mnóstwo marek, które zostały zamknięte w magazynie i o nich zapomniano. Jedną z takich produkcji jest seria Wild Arms, która może największych hitem nie była, ale swoje grono fanów zebrała. Ci sami fani ciągle pytają o powrót marki. Ta może wrócić...albo i nie.

W trakcie Tokaigi 2015, kilku deweloperów miało okazję porozmawiać z mediami na temat swojej pracy. Nas najbardziej interesuje Kentaro Motomura, który na głos odczytał list nieobecnego producenta serii Wild Arms - Akifumiego Kaneko.

Kaneko przez większą część listu skupił się na muzyce w serii, jednak na koniec zapisał:

Nieważne jak słabo płonąć będzie ogień zainteresowania serią ze strony graczy, planuję podtrzymywać go tyle, ile będzie potrzebne. Nawet jeśli teraz pracuję nad kilkoma swoimi sprawami. Nie wiem jakiej oczekujecie odpowiedzi z mojej strony, ale wasza reakcja na tę transmisję będzie ważna w podjęciu ewentualnych decyzji. Liczę, że ogień zostanie wzniecony na nowo, a ja nabiorę wiatru w żagle.

Dziękuję za wsparcie i ciepłe słowa w kierunku serii Wild Arms, które płyną nawet w 2015 roku. Ale tym razem na tym zakończę.

Czyli może powstać, ale...lepiej się nie nastawiać na nic konkretnego. Wszystko zależy od zainteresowania fanów.

Źródło: http://gematsu.com/2015/01/doko-demo-issyo-wild-arms-developers-interested-making-new-installments

Tagi: Kentaro Motomura Sony Computer Entertainment wild arms