Daniel Stroński Daniel Stroński 02.02.2015 11:52
Trochę z Tenchu, trochę z Dishonored - poznajcie skradankę Twin Souls: The Path of Shadows
1163V

Trochę z Tenchu, trochę z Dishonored - poznajcie skradankę Twin Souls: The Path of Shadows

Cel-shadingowa skradanka, gdzie wrogowie stanowią śmiertelne zagrożenie i musimy polegać na mocach związanymi z cieniami? Brzmi intrygująco, a dla sceptyków przygotowano nawet bezpłatne demo. Warto się zainteresować!

Cel-shadingowa skradanka

Twin Souls: The Path of Shadows (PS4) ma być skradanką w staroszkolnym stylu, która jako inspirację wymienia przede wszystkim serię Tenchu. Skorzystamy ze specjalnych mocy naszego bohatera, jak teleportacja, zmysł wykrywający wrogów oraz umiejętności na bazie cieni.

Przeciwnicy stanowią śmiertelne zagrożenie, więc pozostaje nam tylko załatwić ich znienacka po cichu lub przemknąć niezauważonym. Całość utrzymana jest w komiksowej grafice cel-shadingowej, a design przywołuje na myśl połączenie kultury japońskiej i tybetańskich klimatów.

Projekt hiszpańskich studentów nie uzbierał wystarczającej sumy pieniędzy w serwisie Kickstarter, lecz ambitni twórcy się nie poddali i znaleźli wydawcę (acz ten ponoć narzeka na mało walki...). Jeśli widzicie w takim zamyśle potencjał, na stronie dewelopera czeka krótkie demo (trzy poziomy - zabawa na niecałą godzinę), które pochodzi jeszcze z czasów kampanii kickstarterowej.

Na czymś się ostatecznie ukaże? To wciąż otwarta sprawa, ale o PlayStation 4 możemy być raczej spokojni. Deweloper próbował też builda na PS Vicie, jednak stwierdził, że nie jest ona wystarczająco mocna do przeliczania dynamicznych cieni.

Tagi: galeria lince works Twin Souls: The Path of Shadows wideo