Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 30.12.2014 20:28
Activision porzuca serię True Crime
678V

Activision porzuca serię True Crime

Dawno, dawno temu, czyli w okolicach początku 2000 roku posiadacze PlayStation 2, Xboksa, a nawet GameCube’a mogli zagrać w „przehajpowane”, ale wciąż dobre True Crime, przez jakiś czas rywalizujące nawet z Grand Theft Auto III. Gra była na tyle dobra, że pojawiły się nawet kolejne odsłony. Chcielibyście zagrać w jeszcze jedną część? Prawdopodobnie nigdy już nie zagracie.

Niektórzy z nas czekali na następcę True Crime: New York City wydanego w 2005 roku. Wiemy już, że się nie doczekamy, bo trzymające prawa do marki Activision jasno dało do zrozumienia, że nie jest zainteresowane produkcją. Całości zaś dopełnia fakt, że prawa do znaku handlowego właśnie wygasają i nikt nie ma zamiaru ich przedłużać. Oryginalnie „trademark” True Crime w Stanach Zjednoczonych został zarejestrowany pod numerem 78067332 5 czerwca 2001 roku. Przedłużenie powinno mieć miejsce 19 grudnia 2014 roku, czyli kilka tygodni temu. Nic takiego jednak nie miało miejsca.

Activision oczywiście wciąż posiada prawa do marki, ale niestety na chwilę obecną ciężko jest stwierdzić, czy coś z nimi zrobi czy też nie. Na razie niestety nie ma żadnych planów w związku ze wskrzeszeniem serii.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2014/12/30/activision-abandons-trademark-for-true-crime-series-trademark-expiration-leaves-series-future-unclear/

Tagi: Activision luxoflux Playstation 2 true crime