Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 27.12.2014 16:44
Oto plany japońskich deweloperów na 2015 rok
1986V

Oto plany japońskich deweloperów na 2015 rok

Japońska strona 4Gamer przygotowała zbiór planów japońskich deweloperów odnośnie roku 2015. Dowiemy się między innymi jakie zamiary mają ludzie z From Software, Platinum Games, Square Enix, Idea Factory, czy Atlus.

Tak oto prezentują się plany poszczególnych deweloperów:

Idea Factory
Norihisa Kochiwa wraz z Mizuno Naoko z Idea Factory przyznają że pierwsza połowa roku 2015 poświęcona będzie Hyperdimension Neptunia Victory II (PS4) - pierwszej odsłonie serii na PlayStation 4, ale dodają że możemy spodziewać się fajnych niespodzianek, czy gier w stylu Compile Heart.


Aquire
Kouta Takano z Acquire zapowiedział, że ze smartfonów planuje przenieść się na konsole i zgodnie z tym zamysłem odpowiednia gra już powstaje. Więcej informacji ma się pojawić w połowie 2015 roku.


Atlus
Katsura Hashino z Atlusa znany z prac nad grami z serii Persona zapowiada, że Persona 5 (PS4) będzie traktowała o indywidualizmie, który zazwyczaj traktowany jest niepozytywnie, jako odchodzenie od norm społecznych. Twórcy z Atlusa chcą pokazać, że indywidualność może być zarówno dobrą jak i złą cechą, ale przede wszystkim pozwala na zmianę sposobu myślenia czy postępowanie - w indywidualizmie kryje się cały potencjał ludzkości. Persona 5 (PS4) poruszy problem mówiący o zniewoleniu jednostki, która dzięki nawiązywaniu więzi może się wyzwolić. Więcej informacji ma się pojawić w ciągu kilku miesięcy.


Experience
Hajime Chikami z Experience zapowiada, że w 2015 roku dostarczy posiadaczom PlayStation Vita takie tytuły jak Stranger of Sword City (PS Vita) oraz Operation Babel: New Tokyo Legacy (PS Vita). Co więcej prace nad Demon Gaze 2 już trwają, tak samo jak przygotowania do 10-lecia firmy.


Kadokawa Games
Yoshimi Yasuda  z Kadokawa Games wyraził nadzieję, że uda się wydać dwie gry które zostały jakiś czas temu zapowiedziane. Chodzi o Project Code: Daten oraz Project Code: Tsukiyomi, o których pisaliśmy tutaj.


Capcom
Ludzie z Capcom zapowiedzieli, że rok 2015 będzie rokiem serii Sengoku Basara. Ma również pojawić się więcej informacji o Devil May Cry 4: Special Edition (PS4). Ponadto Deep Down (PS4) jest już w zaawansowanej fazie produkcji i w połowie 2015 roku ma pojawić ważna informacja.


Koei Tecmo
Koei Tecmo
zapowiedziało że pracuje nad nowymi odsłonami serii Romance of the Three Kingdoms oraz Toukiden.


Square Enix
Square Enix
zapowiedziało wiele niespodzianek związanych z 25-leciem serii Seiken Densetsu. Z kolei Motomu Toriyama (Final Fantasy XIII (PS3) zdradził, że pracuje nad nową grą, która zostanie zapowiedziana w 2015 roku. Tai Yasue pracujący nad Kingdom Hearts III (PS4) powiedział, że skoro pracują na silniku Unreal Engine 4, to prace posuwają się na tyle szybko, że w 2015 planowo mają zostać zaprezentowane owoce tych prac.


Spike Chunsoft
Kazutaka Kodaka ze Spike Chunsoft przyznał, że nie chciał już tworzyć kolejnych gier o rozwiązywaniu spraw, bo stworzył ich kilka pod rząd. Jednak gdy napisał scenariusz do Danganronpa Another Episode (PS Vita), która odstawała od tego gatunku, chęć powróciła. Tym samym rok 2015 to czas, w którym prace nad nowym projektem się zaczną. Yuichiro Saito zapowiedział, że możemy spodziewać się zapowiedzi nowych tytułów.


Sony Computer Entertainment
Keiichiro Toyama z Sony Computer Entertainment znany z serii Siren przyznał, że w sekrecie pracował z zespołem nad nową grą, która wkrótce zostanie ujawniona.


D3 Publisher
D3 Publisher ciężko pracuje nad czymś, co ujawnione zostanie w przyszłym roku. 


Nippon Ichi Software
Deweloperzy z Nippon Ichi Software chcą stworzyć wiele nowych tytułów, zarówno na PlayStation 4 jak i PlayStation Vita. Mają to być kontynuacje, podobnie jak całkiem nowe gry.


Bandai Namco
Dla Bandai Namco 2015 to rok rocznic. Będzie to 5-lecie serii God Eater, 10-lecie serii Idolmaster oraz 20-lecie serii Tales. W związku z tym pojawi się wiele niespodzianek i tak jak wiadomo od jakiegoś czasu, Bandai Namco nieco zmieni charakter.


Platinum Games
Akiko Kuroda z Platinum Games zaczął już pracować nad czymś nowym, ale jest to na tyle mało rozwinięty projekt, że nie ma jeszcze czego zaprezentować. Wyraził jednak nadzieję, że w 2015 roku uda mu się stworzyć kolejną odsłonę Bayonetty.


Tarou Yoko
Pisaliśmy
również, że twórca Drakengard i NieR (PS3) pracuje nad nową grą. Póki co musi jednak milczeć.


From Software
Na koniec pozostało From Software, którego przedstawiciele chcą dać z siebie wszystko, aby Bloodborne (PS4) było nie tylko w pełni dopieszczonym produktem w dniu premiery, ale również czymś świeżym i niezapomnianym. Shuhei Yoshida powiedział, że po wydaniu gry, chce poświęcić się pracom nad czymś związanym z Project Morpheus.

Pozostaje czekać na nowe wieści od swoich ulubionych deweloperów i mieć nadzieję, że 2015 rok będzie bogaty w zadowalające premiery.

Źródło: http://gematsu.com/2014/12/japanese-developer-survey-acquire-returning-consoles-details-coming-kingdom-hearts-iii-pokken

Tagi: Atlus Capcom idea factory Kadokawa Games playstation 4 playstation vita Spike Chunsoft square enix