Daniel Stroński Daniel Stroński 27.12.2014 10:46
Kim Dotcom ratuje święta - PlayStation Network wraca do życia
5897V

Kim Dotcom ratuje święta - PlayStation Network wraca do życia

Możecie powoli zacząć logować się do PSN-u - tak przynajmniej zapewnia Sony z poziomu swojego twitterowego konta. Dlaczego hakerzy zaprzestali ataku? Bohaterem ma być Kim Dotcom - założyciel serwisu hostingowego Mega, który przekupił Lizard Squad.

Grupa nazywająca siebie Lizard Squad dopuściła się ataków DDoS na PSN i Xbox Live podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Jej członkowie zarzekają się, że chcieli tylko pokazać, jak te usługi są dziurawe i zrobili to dla jaj.

Na ratunek przyjść miał Kim Dotcom, założyciel hostingów Mega i Megaupload, który przekupił hakerów kontami w swoim serwisie (mówi się o 3 tysiącach 500-gigowych kont):

 

Wygląda to co najmniej dziwnie, ale nie ma co doszukiwać się tu zaplanowanej akcji promocyjnej dla Mega czy po prostu PR-owego wykorzystania sytuacji. Konto na twitterze Dotcoma tonie zresztą w zdjęciach użytkowników całujących logo jego serwisu w podzięce, za co również dostaną po takim darmowym koncie.

Tak czy inaczej, PlayStation zaczyna się wybudzać i pozostaje mieć nadzieję, że usługi sieciowe zaczną być w końcu należycie chronione.

Źródło: Twitter (@AskPlayStation)

Tagi: ataki ddos PlayStation Network psn