Paweł Musiolik Paweł Musiolik 21.12.2014 10:15
Poznajcie nowe klasy postaci w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
831V

Poznajcie nowe klasy postaci w Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Już wiosną zadebiutuje pierwszy, kompletnie nowy dodatek do Final Fantasy XIV: A Realm Reborn (PS4) zatytułowany Heavensward. Poza nowymi lokacjami, wątkami fabularnymi i innymi, mniejszymi nowościami, pojawią się trzy nowe klasy postaci. Dzisiaj wiemy już jakie.

O Dark Knightcie wiedzieliśmy od dawna. Ma to być postać opierająca się na 'tankowaniu' w grze, dzięki czemu będzie nosić ciężkie zbroje i wykorzystywać specjalny dla tej klasy oręż. Będzie to profesja bez podstawy, więc pozwoli przełączyć się na nią w dowolnym momencie.

Wczoraj ujawniono pozostałe. Pierwszą z nich jest klasa odpowiedzialna za leczenie towarzyszy (typowy support). Będzie to Astrologian wykorzystujący jako broń Star Globe, a umiejętności oparte będą na niebiańskiej magii i specjalnych kartach. Podobnie jak Dark Knight, klasa będzie dostępna od razu bez żadnych wymagań.

Trzecią, odpowiedzialną za DPS klasą jest Machinist, operujący bronią palną. Oprócz strzelania z broni palnej, powodującej różne statusy, Machinist będzie wykorzystywał różnego rodzaju roboty i działka stawiane w trakcie walki. Podobnie jak poprzednie klasy - ta będzie dostępna od razu.

Przy okazji pokazano też nową rasę postaci - Au Ra.

Tagi: Final Fantasy XIV: A Realm Reborn PLAYSTATION 3 playstation 4 square enix