Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.12.2014 14:18
Zwiastun i masa nowych informacji o Final Fantasy XV z Jump Festy
969V

Zwiastun i masa nowych informacji o Final Fantasy XV z Jump Festy

Głównym punktem pokazów Square w trakcie Active Time Report było Final Fantasy XV (PS4). Hajime Tabata podał mnóstwo nowych informacji o miastach które odwiedzimy, eksploracji i walce. Pokazano także nowy zwiastun, który robi spore wrażenie.

Najważniejszą sprawą dla wielu są miasta, które wreszcie doczekały się debiutu w erze HD w grach Square. Na zwiastunie widzimy jedno z nich - Restarg. Tabata zaznaczył, że nie jest to największe miasto w grze i w jakiś sposób powiązane jest z Tytanem, którego zobaczyć można na końcu zwiastuna. W mieście będziemy mogli spać w hotelu, zjeść coś w knajpie, wziąć udział w różnych aktywnościach i nawet jeździć samochodem. Miasto i Tytan nie będą dostępni w wersji demo Duscae.

Jeśli chodzi o poruszanie się, to większość miejsc zwiedzimy samochodem, nim też dojedziemy w praktycznie każde miejsce. Jednak do niektórych lokacji będziemy musieli udać się pociągiem. Oczywiście wewnątrz niego będziemy mogli się poruszać (jakoś zalatuje mi to FF VIII). Zwiastun przedstawia także postać Cindy - pani mechanik, która fabularnie nie ma większego znaczenia, ale będzie potrzebna gdyby zepsuło się nam auto. No i jest urocza.

Tabata rozwinął także system rozbijania obozowiska. Tak, w FF XV będziemy musieli co jakiś czas odpocząć. Doba trwać będzie 40-45 minut i maksymalnie bez snu będziemy mogli przebywać trzy dni. Po tym czasie spadnie nasza efektywność walki i nie zadziałają na nas zaklęcia wzmacniające. Odpoczywanie jest także potrzebne by zdobywać kolejne poziomy. Posiłki spożywane w obozowisku pozwolą nam uzyskać odpowiednie efekty wzmacniające.

Jeśli chodzi o walkę, to na ten moment zespół deweloperów skupia się na dopracowaniu systemu walki, dlatego nie pokazują nic poza atakami fizycznymi. Ale magia się pojawi. W świecie FF XV, tylko Noctis jest w stanie korzystać z niej bez przeszkód, ale zostanie dodany odpowiedni system by reszt drużyny mogła także to robić. Po to, by walka nie była monotonna. A jeśli chodzi o drużynę, to tak - Cor będzie mógł do niej dołączyć. Ekipa nie jest ustalona sztywno i będzie się zmieniać zależnie od postępów fabularnych. Będziemy mogli także przyzywać summony, ale by ich zdobyć - będziemy musieli wpierw pokonać ich w walce spełniając określone wymagania. W wersji demo dostaniemy do sprawdzenia jednego z nich, ale będzie on mniej ważny fabularnie by niczego nie zdradzać.

Na koniec najważniejsza informacja - w pełnej wersji otrzymać mamy wybór między japońskimi, a angielskimi głosami.

Poniżej zwiastun w angielskiej wersji:

I japońskiej:

Tagi: Final Fantasy XV playstation 4 Square Enix wideo