Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.12.2014 09:00
Zapowiedź trzeciej odsłony serii Mafia coraz bliżej?
1491V

Zapowiedź trzeciej odsłony serii Mafia coraz bliżej?

Dla wielu, Mafia stawiana jest na równi z serią GTA mimo faktu, że Mafia II (PS3) trochę krytyki zebrała. Na trzecią część czeka mnóstwo osób i wygląda na to, że w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć zapowiedź tej produkcji.

Azjatycki sklep Play-Asia w swojej ofercie zamieścił trzecią Mafię na PlayStation 4 i Xboksa One jako gry dostępne do zamówień przedpremierowych. Mając na uwadze reputację sklepu, nie mamy raczej na pewno do czynienia z fałszywymi informacjami.

Zresztą, to, że Mafia III jest w produkcji wiemy od dawna. Początkowo odpowiadał za ten tytuł czeski oddział 2K, ale po zwolnieniach w 2011 roku i problemach z produkcją, całość przeniesiono do 2K San Francisco, któremu szefował wtedy Rod Fergusson. Produkcja wystartowała od nowa i prace powoli posuwały się do przodu.

Ostatnio jednak pisaliśmy o  otwarciu "nowego" studia 2K - Hangar 13. Jak się okazało, "nowe" studio to nic innego jak rebranding 2K San Francisco, które potrzebowało świeżego startu po odejściu Fergussona. Do czego zmierzam? To właśnie Hangar 13 odpowiada za nową Mafię, więc pozostaje nam trzymać kciuki za rychła zapowiedź gry i krótszy czas oczekiwania niż między Mafią a jej kontynuacją. Wtedy było to siedem lat.

Tagi: