Daniel Stroński Daniel Stroński 18.12.2014 16:59
Telltale zabiera się za kolejne znane uniwersum - tym razem jest to... Minecraft
785V

Telltale zabiera się za kolejne znane uniwersum - tym razem jest to... Minecraft

Tego nie spodziewał się nikt. Minecraft bije rekordy sprzedaży, ale to w końcu gra, w której my sami tworzymy i dorabiamy sobie historię, nie ma tam nawet cienia fabuły. Studio Telltale Games musiało potraktować ten fakt jako wyzwanie, bo właśnie oficjalnie zapowiedziano Minecraft: Story Mode (PS4).

Nie, to nie jest żart. Na oficjalnej stronie studia Mojang pojawił się wpis zapowiadający Minecraft: Story Mode (PS4). Nie będzie to jednak dodatkowy tryb fabularny do gry Minecraft (PS4), a oddzielna, wydawana w odcinkach produkcja.

Na razie wiemy tylko, że tamtejsza historia nie wyjaśni genezy kanciastego świata ani nie weźmie na warsztat głównego bohatera Steve'a (standardowy skin). Biorąc pod uwagę, że prócz niego żyją tam potwory, bezmyślni osadnicy i zwierzęta, zapewne Telltale zdecyduje się wprowadzić własne postaci.

Studio ma na koncie świetnie oceniane The Walking Dead: Season 1 (PS4), The Wolf Among Us (PS4) czy choćby pozostające wciąż w produkcji Tales from the Borderlands (PS4) i Game of Thrones: A Telltale Games Series (PS4). Próba własnych sił w uniwersum Notcha wyzwaniem dla ich inwencji twórczej?

Biorąc pod uwagę inne produkcje studia, zakładamy, że Minecraft (PS4) zostanie podzielony na pięć odcinków, a wśród platform wymieniono "konsole PlayStation", więc nie wiemy jeszcze, które platformy Sony będą tymi docelowymi, lecz można spokojnie założyć, że gra trafi co najmniej na PS4.

Minecraft: Story Mode (PS4) zaplanowany został na przyszły rok. Swoją drogą warto zauważyć, że uniwersum ma potencjał - marka jest znana, filmiki o minecraftowej tematyce są jednymi z najpopularniejszych w serwisie YouTube, może coś z tego wyjdzie. Jednym z ciekawszych tworów jest An Egg's Guide to Minecraft (ponad 16 mln wyświetleń pierwszego odcinka!):

Źródło: https://mojang.com/announcing-minecraft-story-mode/

Tagi: minecraft: story mode Mojang Telltale Games