Marek Kłos Marek Kłos 12.12.2014 13:10
Nowe studio i nowa gra byłego pracownika Sony Santa Monica
737V

Nowe studio i nowa gra byłego pracownika Sony Santa Monica

W lutym tego roku Sony Santa Monica skasowało swoje nowe IP. Przy okazji zwolnionych zostało też kilku pracowników. Jednym z nich był główny projektant poziomów, który jako pierwszy poinformował o całym zajściu. Teraz gość odpowiedzialny ze epickość serii God of War, wraca z nowym studiem oraz swoją pierwszą grą

Za pośrednictwem swojego Twittera, Jonathan Hawkins przekazał, że otworzył nowe studio - White Elk, a ich pierwszą grą, tworzoną we współpracy z Section Studios będzie Eclipse. Ma być to pierwszoosobowa gra o eksploracji przeznaczona dla technologii VR. Wyróżniać ją ma epicka skala, zagadki oraz wspomniana eksploracja.

Projekt jest w na tyle zaawansowanej fazie produkcji, że zobaczymy go w postaci grywalnego dema już w ten weekand, na comiesięcznym spotkaniu fanów i twórców technologii wirtualnej rzeczywistości w Los Angeles.

Nie wiadomo jeszcze na jakie platformy ukaże się Eclipse, ale myślę, że Morpheus jest dość prawdopodobny. Pod tym adresem możecie śledzić poczynania nowego studia.

Level design we wszystkich częściach przygód Kratosa był bardzo mocną stroną tych gier. Możemy więc być pewni, że epicka skala, którą reklamuje się gra to nie tylko przechwałki.

 

Źródło: http://www.dualshockers.com/

Tagi: Eclipse god of war jonathan hawkins Morpheus playstation 4 vr white elk