Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 10.12.2014 22:00
Kolejny odcinek epopei The Last Guardian. Gra jest w produkcji na PS4?
1065V

Kolejny odcinek epopei The Last Guardian. Gra jest w produkcji na PS4?

Przynajmniej na to wskazuje ostatni numer magazynu Dengeki PlayStation. Pojawiła się w nim wypowiedź Fumito Uedy, kreatora The Last Guardian (PS3), który rzucił nowe światło na „Duke Nukem Forever konsol”.

W magazynie pojawiła się ankieta, gdzie wypytywano twórców o „najważniejszy dla nich tytuł”. Przeczytajmy, co powiedział na ten temat Ueda:

Zdecydowanie The Last Guardian, który kosztuje nas więcej czasu i energii niż oryginalnie planowaliśmy.

Ważniejsze jest jednak to, co odparł, kiedy został zapytany o tytuł, nad którym pracował w 2014 roku:

Na temat The Last Guardian rozmawiajcie z Sony Computer Entertainment, a nie ze mną. Poradziliśmy sobie z problemami, ale teraz pracujemy w całkowicie nowym środowisku i warunkach.

Czyżby Uedzie chodziło o to, że The Last Guardian (PS3) jest obecnie produkowane na PlayStation 4? Ciężko powiedzieć, ale na to wskazuje oryginalna wypowiedź.

Młodszym czytelnikom przypominamy, że The Last Guardian zostało oficjalnie zapowiedziane w 2009 roku na PlayStation 3. Potem Ueda niestety opuścił Sony. Przez jeszcze trochę czasu o tym tytule mówiono, ale w końcu jakiekolwiek ślady produkcji zwyczajnie się urwały.

Pamiętam dość dobrze ten zwiastun, gdyż trwała wtedy otwarta wojna pomiędzy posiadaczami Xboksa 360 a PlayStation 3. Ci pierwsi rzucali żartobliwe komentarze na temat produkcji, określając tytuł jako „Story about little boy and his… thing.”.

Źródło: http://dengekionline.com/dps/

Tagi: PLAYSTATION 3 playstation 4 sony japan studio the last guardian wideo