Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.12.2014 15:42
Nowa odsłona serii SaGa nieoficjalnie zapowiedziana w Dengeki PlayStation
253V

Nowa odsłona serii SaGa nieoficjalnie zapowiedziana w Dengeki PlayStation

Kilka dni temu pisałem o tym, że jest cień szansy na zapowiedź nowej odsłony serii Saga jeszcze w tym miesiącu. Dzisiaj mamy potwierdzenie z ust ojca serii - Akitoshiego Kawazu.

W najnowszym numerze magazynu Dengeki PlayStation, Kawazu przyznał, że powstaje nowa odsłona serii SaGa, która trafi na konsole, nie sprzęty mobilne (w domyśle iOS/Android). Warto także wspomnieć, że event na 25-lecie serii odbędzie się już 15 grudnia o 10:00 naszego czasu. Jeśli interesuje Was ten projekt - przygotujcie sobie dobre śniadanie do transmisji.

Jeśli chodzi o platformy na które trafić miałaby gra, to prawdopodobnie będą to sprzęty Sony, co potwierdzać zdaje się miejsce w którym dokonano potwierdzenia.

A jeśli ktoś nie kojarzy serii SaGa, to gra na zachodzie znana była jako Final Fantasy Legend. Seria cechować się mała umyślnym, wysokim poziomem trudności, co stało w kompletnej przeciwstawności do serii Final Fantasy. Ostatnim, konsolowym wydaniem serii było Unlimited SaGa na PlayStation 2 z 2003 roku.

Źródło: http://gamestalk.net/saga/

Tagi: Akitoshi Kawazu saga square enix