Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.12.2014 17:19
Premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon przesunięta kolejny raz!
2369V

Premiera Wiedźmin 3: Dziki Gon przesunięta kolejny raz!

Gdy kilka chwil temu pisałem poprzedniego newsa zawierającego galerię z Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4), nie spodziewałem się, że CD Projekt Red praktycznie od razu zapowie przesunięcie premiery gry. Już drugie.

Nową datą premiery jest 19 maja 2015 roku. Jako powód oczywiście podano chęć dopracowania tytułu, na co deweloperzy potrzebować będą dodatkowych 12 tygodni. Potwierdza to niejako obawy graczy o tym, że na ten moment graficznie tytuł niedomaga.

Wystosowano także otwarty list dla graczy, który cytujemy poniżej.

Drodzy Gracze,

Od początku prac nad Wiedźminem 3: Dziki Gon zakładaliśmy, że będzie to bardzo ambitna gra. Chcemy dać graczowi możliwość przeżycia epickiej historii w olbrzymim, otwartym świecie fantasy.

Wielkość i złożoność Wiedźmina 3, będąca jedną z jego kluczowych zalet ma decydujący wpływ na przebieg produkcji. Teraz, pod koniec prac, widzimy jak wiele detali wymaga poprawek. Wypuszczając najważniejszą grę w historii studia musimy być pewni, że błędy zredukowaliśmy do poziomu pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką.

Patrząc realnie na obecne tempo prac i obciążenie zespołu doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze trochę więcej czasu. Team pracuje na maksymalnych obrotach, ale potrzebujemy dodatkowych 12 tygodni i dlatego przesuwamy datę premiery na 19 maja 2015.

Czujemy, że jesteśmy Wam winni przeprosiny. Za wcześnie wyznaczyliśmy datę premiery i to jest nasza lekcja na przyszłość. Wiemy co musimy zrobić by Dziki Gon stał się jedną z najlepszych RPG w jakie zagracie i ciężko nad tym pracujemy. Przepraszamy i jednocześnie prosimy o Wasze zaufanie.

Dziękujemy za wsparcie, które codziennie nam okazujecie. Naprawdę to doceniamy. Dodaje nam to dodatkowych sił.

Tagi: cdp projekt red playstation 4 Wiedźmin 3: Dziki Gon