Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 08.12.2014 11:55
Oto co Bungie ma do powiedzenia na temat fabuły i raidów w Destiny
754V

Oto co Bungie ma do powiedzenia na temat fabuły i raidów w Destiny

Panel dyskusyjny na PlayStation Experience prowadzony był przez Deeja - kierownika do spraw społeczności z Bungie. Redaktorzy IGN zadali mu pytania odnośnie skąpej fabuły oraz wymogu uskuteczniania Raidów jedynie ze znajomymi. Pojawiło się również jedno, dotyczące Destiny 2.

Jak Deej wyjaśnia, ludzie z Bungie bardzo często sprawdzają co społeczność ich fanów ma do powiedzenia. Zwracają uwagę na to, czego ich fani oczekują, z czego są zadowoleni i co powinno zostać zrobione lepiej. Co się więc tyczy scenariusza w Destiny (PS4), pierwszy dodatek o tytule Dark Below jest wynikiem prac scenopisarzy odkąd gra została wydana. Temat fabuły to powstrzymanie inwazji i ocalenie tego co pozostało ludzkości. Każde zadanie, każdy raid jest związany z tą tematyką. Dzięki temu ukończymy z przyjaciółmi nie tylko misję, ale również poznamy ciekawą opowieść i rozwiążemy zagadkę.

Jeśli chodzi o znajdowanie przypadkowych graczy do raidów, to Deej pozostaje przy swoim. Jego zdaniem bardzo ważne jest, aby do tego rodzaju misji przysiadali razem ludzie, którzy się znają i zdecydowali się poświęcić swój czas na wspólne ukończenie jej. Gdyby pozwolić ludziom wykonywać misje z byle kim, mogłyby zaistnieć sytuacje w których dołączaliby ludzie jedynie zaciekawieni czym są raidy. Ludzie tego typu mogliby w połowie pójść zjeść kolację, co skutkowałoby przegraniem misji. Raidy to najtrudniejsza rzecz w Destiny (PS4), to bardzo złożone misje i twórcy nie chcą aby gracze cierpieli z powodu zachowań przypadkowych ludzi.

A wieści odnośnie drugiej części gry? Tych póki co nie ma, ale Deej wyraził oczywiście chęć na stworzenie takowej, na rozbudowywanie marki tak długo jak będzie to możliwe. Premiera dodatku do gry już jutro, a tymczasem łapcie materiał z PlayStation Experience.

Źródło: http://uk.ign.com/videos/2014/12/08/bungie-on-destinys-lack-of-story-the-new-raid-and-destiny-2-psx-2014

Tagi: Bungie destiny PLAYSTATION 3 playstation 4 psexperience