Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 02.12.2014 19:36
W Kingdom Hearts III mogą zawitać bohaterowie Star Wars i Marvela
805V

W Kingdom Hearts III mogą zawitać bohaterowie Star Wars i Marvela

Tai Yasue w ostatnim wywiadzie powiedział, że skoro Lucasfilm i Marvel należą teraz do Disneya, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postacie z tych uniwersów zawitały w zbliżającym się Kingdom Hearts III (PS4).

Kingdom Hearts od zawsze łączyło ze sobą wiele interesujących światów z różnych dzieł, nie tylko jeśli chodzi o Disneya, ale również Final Fantasy. I w tym przypadku nie będzie inaczej.

Musimy stworzyć oryginalne światy. Chcemy by nowe Kingdom Hearts było różnorodne. Nie chcemy żeby pojawiło się wiele podobnych do siebie światów. Każdy świat ma mieć jakieś znaczenie w fabule.

Współtwórca dodaje, że ma to również znaczenie w kreowaniu mechaniki gry. Nawet na przykładzie Kingdom Hearts II, gdzie w świecie "Króla lwa" przybieraliśmy postać drapieżnego kota. Prowadzący wywiad zapytał się, czy Star Wars i bohaterowie Marvela również są rozpatrywani. 

Tak. Wszystkie postacie są rozpatrywane. Nie ma tutaj ograniczeń, bierzemy pod uwagę wszystkie światy. Mamy tyle wspaniałych pomysłów. Cieszymy się z tego, ale jednocześnie bardzo trudno coś wybrać.

Potraficie to sobie wyobrazić? Jak byście przyjęli Spider-mana lub postacie z Gwiezdnych Wojen pełniących rolę przyjaciół Sory, Donalda i Goofy'ego? W sumie pojawił się już Tron czy Jack Sparrow - postacie z założenia nie pasujące do tak bajkowej gry. Co do premiery samej gry, ta zapowiedziana jest na 2015 rok, ale bez konkretnej daty. Niemniej już za kilka dni będziemy mogli sobie przypomnieć lub zobaczyć jak kapitan Jack Sparrow wygląda przy Kaczorze Donaldzie - europejska premiera Kingdom Hearts HD 2.5 ReMIX (PS3) już 5 grudnia tego roku.

Źródło: http://www.kotaku.co.uk/2014/12/02/marvel-star-wars-limits-kingdom-hearts-3

Tagi: disney Kingdom Hearts III lucas arts marvel playstation 4 Square Enix Star Wars