Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 14.11.2014 21:09
Sony oficjalnie przeprasza za awarię PSN
1351V

Sony oficjalnie przeprasza za awarię PSN

„To było bardzo niefortunne. Nienawidzimy tego. Sieć padła w trakcie aktualizacji 2.0, co było naprawdę dużym pechem. To się niestety będzie czasami zdarzało. Nie jesteśmy niezniszczalni.”

Firma w wywiadzie z jednym z serwisów przeprosiła za ostatnie problemy związane z aktualizacją konsoli i przyznała, że problemy wynikają z przyczyny rozbudowy całej sieci.

Michael Ephraim, szef australijskiego oddziału PS4 powiedział, że Sony robi wszystko, co może, aby odpowiadać na awarie, jak najszybciej tylko może. Przypominamy, że aktualizacja, choć dodawała całą gamę funkcji, to spowodowała także masę problemów z logowaniem się do PSN oraz niemożliwością wybudzenia konsoli.

Posłuchajcie. Naprawdę, ale to naprawdę przepraszamy. Nie będę tutaj ściemniał, ale zajmowanie się tak gigantyczną siecią, to nie lada wyzwanie. Dobrze, że udało nam się szybko wydać aktualizację 2.01, która naprawiła problemy z aplikacją YouTube i wybudzaniem się konsoli.

To było bardzo niefortunne. Nienawidzimy tego. Sieć padła w trakcie aktualizacji 2.0, co było naprawdę dużym pechem. To się niestety będzie czasami zdarzało. Nie jesteśmy niezniszczalni.

Robimy, co możemy i wydaję mi się, że jednak reagujemy na problemy bardzo szybko. Poprawki pojawiają się już po 2-3 dniach. Więc raz jeszcze to powtórzę: przepraszamy. Tak jak powiedziałem, zajmowanie się taką platformą, to twardy orzech do zgryzienia. Cały czas się rozwijamy. Sami przecież wiecie, że sprzedaż PlayStation 4 była fenomenalna. Też nie jesteśmy nieomylni i popełniamy błędy, ale staramy się je, jak najszybciej naprawić.

Wygląda na to, że te wszystkie problemy mogą wynikać z nieprzygotowania Sony na tak wielki sukces. Oznacza to jednak, że z biegiem czasu kłopoty powinny przejść do historii, a sam wywiad nastraja pozytywnie. Przynajmniej na przyszłość. Jaka jednak będzie? To już czas pokaże.

Źródło: http://www.vg247.com/2014/11/14/sony-were-not-bulletproof-when-it-comes-to-ps4-network-errors/

Tagi: aktualizacja 2.0 awaria PlayStation 4 psn Sony