Daniel Stroński Daniel Stroński 27.10.2014 14:54
Gdy Castlevania spotyka Dark Souls - poznajcie Border: Remembrance
1059V

Gdy Castlevania spotyka Dark Souls - poznajcie Border: Remembrance

Za trzy tygodnie Ziemia ulegnie zniszczeniu. I wiecie co? To wszystko nasza wina! I nie uratujemy świata. Stworzymy zaś zupełnie nową cywilizację gdzie indziej. Droga ku temu usłana będzie setkami zwłok, ale co tam - nowy świat!

Zaznaczę już na wstępnie - Border: Remembrance (PS4) to kickstarterowy projekt i nie zdobył nawet 10% progu, który określony jest mianem "PS4&PS Vita version on launch". Gra jednak tak czy inaczej pojawi się na tych platformach, tyle że nieco później. Zdążyliście pewnie też zauważyć ulubioną stylistykę twórców indyków - pixel art. Jeśli wciąż jesteście zainteresowani - oto szczegóły produkcji.

Border: Remembrance (PS4) jest RPG-iem akcji, gdzie poznajemy dzieje trzech postaci-półbogów, powstałych w wyniku projektu Aesir - stworzenia nowej rasy ludzi. Osobnicy ci żyją znacznie dłużej, są wszechstronnie uzdolnieni i mają za zadanie odnaleźć Kamień Many, który skumuluje w sobie dusze poległych i odtworzy ich w nowym świecie. Bo stary ulegnie zniszczeniu za trzy tygodnie!

Wymieniane przez twórców cechy tytułu to m. in. nieliniowa fabułą z wieloma zakończeniami, odmienne podejście do rozgrywki każdą z postaci i wymagające starcia, mieszające klasyczny oręż z magią i kosmicznymi giwerami. Premiera pecetowej wersji zapowiadana na marzec 2015, a konsole dostaną swoją parę miesięcy później (chyba że w 9 dni twórcy dostaną prawie 9,5 tys. funtów).

Źródło: http://punkandlizard.com/border-remembrance-gets-a-ps4-and-ps-vita-stretch-goal/

Tagi: