Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.10.2014 18:53
Dlaczego Oddworld: New 'n' Tasty nie ma jeszcze na PS3 i PS Vita?
976V

Dlaczego Oddworld: New 'n' Tasty nie ma jeszcze na PS3 i PS Vita?

Twórcy bardzo cieszą się z tego, że ich remake Oddworld: Abe's Oddysee (PS One) został tak pozytywnie odebrany - również nasza recenzja była bardzo pozytywna. Trudno się dziwić, skoro to bardzo udany remake. W związku z tym pozytywnym odzewem, twórcy chcą wydać grę na możliwie jak najwięcej platform. Okazuje się jednak, że to nie do końca takie proste zadanie.

Powód, dla którego w Oddworld: New 'n' Tasty (PS3) nie możemy jeszcze zagrać to przede wszystkim trudności w przeniesieniu świata z nowych przygód Abe'a na starsze konsole Sony. Ograniczona ilość RAM w PS3 oraz PSV to główny problem. W obecnej chwili, by przeniesienie było możliwe, trzeba by było okroić zawartość. Dodatkowo twórcy nie znają jeszcze sposobu na to, by wersja na PS3 i PSV miała zadowalająco wyglądające efekty oświetlenia. Zależy im na tym, aby gra hulała w 720p, ale i nad tym trzeba popracować.

Skąd tyle trudności? Przede wszystkim z ograniczeń jakie narzuca mała ilość osób w zespole. Muszą więc pracować powoli, ale dokładnie by dostarczyć swoim fanom jak najlepszy produkt. Jeśli czekacie na wspomniane wersje, pozostaje czekać na kolejne wieści, które według twórców pojawią się już niebawem.

Na koniec twórcy przepraszają i wyrażają nadzieję, że czekający fani nie odwrócą się od wyżej zapowiedzianych portów - bo oprócz konsol Sony, gra ma działać również na PC dla systemów Windows i Linuks, WiiU oraz Xbox One. Wszystkie informacje znajdziecie na oficjalnym twitterze twórców.

Źródło: http://www.oddworld.com/2014/10/update-new-n-tasty/

Tagi: Just Add Water Oddworld Oddworld: New 'n' Tasty playstation 4