Marek Kłos Marek Kłos 22.10.2014 12:58
Zmiany w nowym modelu PlayStation 4
5248V

Zmiany w nowym modelu PlayStation 4

Nowe modele tej samej konsoli są sprawą jak najbardziej normalną. Co jakiś czas, każdy z producentów wypuszcza kolejną konfigurację, która najczęściej ma za zadanie obniżenie kosztów produkcji sprzętu. Jeśli chcecie dowiedzieć się czym najnowszy model PlayStation 4 różni się od poprzedniego, to zapraszam do środka.

Po pierwsze pobór mocy obydwu maszyn jest niemal identyczny zarówno podczas trybu uśpienia, jak i pracy. Natomiast nowszy model jest lżejszy od starego o całe 50 gramów.

Nowa płyta główna ma numer seryjny SAB-001, podczas gdy starsza to SAA-001. Jej układ jest prawie taki sam z jedną dość istotną różnicą. CUH-1000 (starszy model) posiada dwufazowy obwód pomiędzy zasilaniem, a CPU oraz czterofazowy między zasilaczem, a układem graficzny. CUH-1100 (nowy model) posiada za to jednofazowy obwód do zasilania CPU oraz trójfazowy przy karcie graficznej.

Numer APU uległ zmianie, ale dodana została tylko jedna literka - A (CXD90026AG), co mówi nam, że nie ma różnic pod względem mocy procesora.

Swoje numerki zmienił także kontroler systemu oraz SDRAM podłączony do sub-procesora.

Zniknął za to 8 bitowy mikrokontroler, który był podłączony do sub-procesora. Z okablowania wynika, że był on związany z napędem konsoli, ale skoro taki sam chip jest obecny na płycie drukowanej Blu-Raya, więc prawdopodobnie ten dodatkowy został uznany za zbędny.

Jednostka zasilająca zmieniła numer z ADP-240AR na ADP-240CR i jest teraz lżejsza o całe 24 gramy.

Jeśli chodzi o radiator to zmiana jest jedna. Kształt fiszbin jest teraz inny. Nowy model jest o dziwo cięższy od tego zastosowanego z CUH-1000. Waży 324 gramy w porównaniu do 298.

Ostatnią różnicą jest poprawka, która ma za zadanie zredukowanie szumów elektromagnetycznych anteny wi-fi.

Wszystkie te zmiany mówią nam jedno. Podstawowy, starszy model konsoli jest wolny od wad, które trzeba by szybko usunąć, a zmiany podyktowane są tylko i wyłączenie obniżeniem kosztów produkcji.

Swoją drogą ciekawe kiedy zaczną się pojawiać pierwsze przecieki na temat modelu slim?

Źródło: http://www.dualshockers.com/

Tagi: CUH-1000m CUH-1100 nowy model PlayStation 4 Sony