Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 20.10.2014 20:48
Deweloperzy Tom Clancy’s The Division ujawniają nowe szczegóły
1092V

Deweloperzy Tom Clancy’s The Division ujawniają nowe szczegóły

W jednym z wywiadów twórcy Tom Clancy's The Division (PS4) dostarczyli nowych i dotychczas niepublikowanych informacji na temat swego dzieła. Niektóre z nich dotyczą PlayStation Vita.

Konkretnie mowa tutaj o małej „rewolucyjnej” aplikacji, która prawdopodobnie pojawi się na tej konsolce. W założeniu ma pozwolić nam kontrolować drona, aby pomóc naszym kolegom z drużyny. Początkowo aplikacja miała pojawić się tylko na systemie Android i iOS. Dron będzie potrafił wskazywać nam wrogów, zwiększać siłę ostrzału, pancerza, ale też samemu atakować przykładowo rakietami. Wypowiedział się na ten temat Fredrik Rundqvist, główny producent:

Nie chcemy jeszcze podawać konkretów, ale mamy zamiar przetestować, czy wersja na PlayStation Vita ma w ogóle rację bytu.

Opowiedział również trochę więcej o samym gameplayu, powtarzając się na temat wolności wyboru pomiędzy trybem PvE i PvP oraz możliwości grania z innymi graczami lub solo.

Tworzymy otwarty świat. Jest oczywiście wątek główny, ale chcemy, aby gracze sami zdecydowali, jak do niego podejść. Gracze będą mogli brać udział w różnych aktywnościach i wykonywać misje, które tylko będą chcieli. Będzie można grać samemu, ale z racji, że to gra online, to będziemy oczywiście spotykali innych graczy i ich grupy znajomych. Maksymalna liczba osób w drużynie to 4 plus dron.

Chcemy stworzyć wciągającego shootera z elementami RPG. Stąd gracze będą mogli zdobywać poziomy i nowe umiejętności. Tu nie chodzi po prostu o wrzucenie różnych rzeczy z gier RPG. Mamy zamiar zrobić to z sensem.

Na dodatek Tom Clancy's The Division (PS4) nie ma być tytułem z serii „kupić i zapomnieć”. Ubisoft Massive ma nadzieję stworzyć grę, w którą gracze będą grali przez miesiące, a nawet lata. Każdy ma się w niej móc odnaleźć Także fani PvP.

Czy tak będzie? Przekonamy się dopiero w 2015 roku.

Źródło: http://www.psu.com/news/24972/The-Division-dev-talks-4-player-groups-Vita-app-and-keeping-gamers-playing-for-years-to-come

Tagi: tom clancy's the division Ubisoft Massive