Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 17.10.2014 20:54
Deweloperzy PSN o nowej aktualizacji PlayStation 4
2560V

Deweloperzy PSN o nowej aktualizacji PlayStation 4

Wczorajsza informacja na temat „Masamune” obiegła z zastraszającą szybkością cały świat graczy. Jeden z głównych przedstawicieli PlayStation Network pozwolił sobie dodatkowo na kilka komentarzy, które uzupełniają dotychczasowe wieści.

Scott McCarthy, dyrektor planowania i innowacji w Sony Computer Entertainment America pozwolił sobie na kilka komentarzy dotyczących nadchodzącej aktualizacji „Masamune”. Wiemy już, że pojawią się nowe kolory tematyczne w ekranie głównym, ale Sony, jak się okazało, ma w zanadrzu coś jeszcze.

Mamy pewną dodatkową niespodziankę związaną z tematami kolorystycznymi, którą wszyscy ujrzą w dniu premiery.

McCarthy postanowił również opowiedzieć coś więcej o dobieraniu w grach przeciwników na podstawie umiejętności poszczególnych graczy. System znany przede wszystkim z Xbox Live. Niestety wygląda na to, że wprowadzenie tej funkcjonalności przez zespół PSN nieprędko będzie możliwe.

PlayStation umożliwia deweloperom dobranie sobie systemu serwerowego w taki sposób, aby pasował do ich produkcji. Na chwilę obecną, gdybyśmy zbudowali jeden gigantyczny system dobierający przeciwników, to odebralibyśmy im tę możliwość. Chcemy, aby producenci dostarczali Wam jak najlepszych wrażeń oraz doświadczeń. My zaś szukamy rozwiązania, które ‘pogodzi obydwa światy’, ale na chwilę obecną priorytetem są poszczególne doświadczenia płynące z konkretnych gier.

Wydaje się też, że zespół chce dokonać jakiejś rewolucji w związku z zarządzaniem listą przyjaciół oraz gier.

Sortowanie gier i znajomych jest obecnie jednym z najgorętszych tematów w naszym biurze.

Ciężko nie zaprzeczyć, że choć PlayStation 4 ma wspaniałe komponenty, to oprogramowanie urządzenia jest dość rozczarowujące. Brak pewnych funkcji, którymi cieszą się posiadacze Xboksów oraz częste pady PlayStation Network niestety odbijają się na ogólnej jakości oraz doświadczeniach. Z drugiej strony widać wyraźnie, że Sony bardzo zależy na poprawieniu tej sytuacji i możemy mieć nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy PlayStation 4 przestanie być trapione problemami wieku dziecięcego.

Źródło: http://www.worldsfactory.net/2014/10/17/psn-team-looking-into-skill-based-matchmaking-themes-surprise-2-0-launch

Tagi: masamune PlayStation 4 scott mccarthy