Marek Kłos Marek Kłos 17.10.2014 14:25
Trine sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy, deweloper ma dla graczy niespodziankę
1056V

Trine sprzedało się w 7 milionach egzemplarzy, deweloper ma dla graczy niespodziankę

Seria Trine przypomina mi trochę kultowe The Lost Vikings z Amigi. Teoretycznie jest to platformówka, jednak wymaga czasem użycia szarych komórek. Poza ciekawą rozgrywką, głównym atutem serii jest wspaniała, baśniowa oprawa graficzna. Wygląda na to, że te elementy złożyły się na naprawdę imponujący wynik sprzedażowy.

Frozenbyte ogłosiło, że Trine (PS3) oraz Trine 2: Complete Story (PS4), łącznie na wszystkich platformach przekroczyły pułap 7 milionów sprzedanych kopii. ( PS3, PS4, Xboksie 360, Wii U, PC, Mac, Linux, Android). By uświetnić ten sukces, studio wypuści edytor poziomów, który pozwoli graczom tworzyć poziomy wspólnie z deweloperami. Niestety na chwilę obecną, narzędzie to będzie dostępne jedynie poprzez platformę Steam.

Edytor da graczom wgląd z pierwszej ręki, w proces tworzenia gry. Gracze mogą teraz robić z Trine i Trine 2 to samo co deweloperzy. Mogą edytować istniejące już mapy, budować zupełnie nowe poziomy, a nawet stworzyć kompletnie inną grę.

7 milionów to imponujący wynik jak na gry, które nie posiadały olbrzymiego budżetu. Należy tylko pogratulować i czekać na kolejną, równie ciekawą produkcję spod skrzydeł fińskiego dewelopera.

Źródło: http://www.dualshockers.com/

Tagi: frozenbyte studios PlayStation 3 Trine trine 2 wyniki sprzedaży