Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 06.10.2014 21:13
Walka o wolność, zemstę oraz odkupienie w Assassin’s Creed Unity – zobacz wideo!
2491V

Walka o wolność, zemstę oraz odkupienie w Assassin’s Creed Unity – zobacz wideo!

Płonący Paryż, szalejące tłumy oraz sam środek wielkiej rewolucji. To właśnie obiecują nam twórcy Assassin's Creed Unity (PS4). Pragnący zemsty bohater oraz hektolitry patosu. Czy to ma prawo się nie udać?

Zemsta jest chyba jednym z najstarszych motywów w literaturze. Z drugiej jednak strony jest też jednym z najciekawszych. Do tej pory w serii Assassin’s Creed przewijaliśmy się przez różne epoki historyczne. Żadna z nich nie opowiadała jednak o tak tragicznym wydarzeniu, jakim była rewolucja francuska, przy której jej amerykański odpowiednik jest jedynie niewinną igraszką.

Na poniższym materiale wideo poznamy bliżej głównego bohatera, Arno Doriana, który wiedziony pragnieniem zemsty dołącza do zakonu asasynów. Jego motywacja nie wydaje się za bardzo różnić od tego, co zobaczyliśmy w Assassin’s Creed 2, ale jakby nie było, to właśnie Ezio Auditore był jednym z najciekawszych bohaterów serii. To, co rzuciło mi się przede wszystkim w oczy, to próba przedstawienia dekadencji francuskiego społeczeństwa tamtego okresu. Oraz oczywiście wszechobecny i wylewający się z ekranu patos.

Czy Assassin's Creed Unity (PS4) uda się powtórzyć sukces drugiej odsłony gry? Przekonamy się o tym już niedługo. Jako bonus załączamy także galerię.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=2SINEZUXpec&feature=youtu.be

Tagi: assassin's creed unity galeria PlayStation 4 Ubisoft Montreal wideo