Marek Kłos Marek Kłos 06.10.2014 13:37
Byli deweloperzy PlayStation Home chcą zbudować nowy wirtualny świat dla PS4
2332V

Byli deweloperzy PlayStation Home chcą zbudować nowy wirtualny świat dla PS4

Jak już wiemy, na początku przyszłego roku podwoje PlayStation Home na całym świecie zostaną zamknięte. Nikła jest też szansa na powrót podobnego, oficjalnego programu na PlayStation 4. Jest jednak realna nadzieja, na tego typu twór niezależny, przeznaczony dla najnowszej konsoli Sony.

Deweloperzy, którzy niegdyś pracowali nad Home, mają w zanadrzu coś, co nazywa się Neotopia i pracuje na silniku Unreal Engine 4. Ten bardzo podobny w założeniach świat, to dzieło studia Madmunki, w którego skład wchodzą weterani PS Home.

Studio stara się wtym momencie o pozyskanie funduszy w wysokości 250,000 funtów na platformie crowdfundingowej - Kickstarter.

Suma wydaje się duża, ale twórcy zapewniają, że to naprawdę mało za olbrzymi wirtualny świat. Tu się muszę zgodzić, choć naprawdę nie widzę tego jako niezależnego projektu. Nie wiem też czemu plansza, która reklamuje projekt przypomina fioletowo-zielonego pawia.Tak czy inaczej, jeśli zbiórka się powiedzie, to Neotopia pojawi się na PlayStation 4 już we wrześniu 2015 roku. 

Tu możecie wesprzeć chłopaków swoim groszem, a poniżej zobaczyć ich prezentację.

Źródło: http://www.eurogamer.net/

Tagi: madmunki neotopia playstation 4 PlayStation Home sony