Marek Kłos Marek Kłos 28.08.2014 13:10
Za dwa dni Sony zaprezentuje rewolucyjną technologię dla rozszerzonej rzeczywistości
1001V

Za dwa dni Sony zaprezentuje rewolucyjną technologię dla rozszerzonej rzeczywistości

Technologia rozszerzonej rzeczywistości istnieje i wydaje mieć się całkiem dobrze. W naszym zakątku świata chyba nie zrobiła większej kariery, ale za sprawą rozwoju może się to wkrótce zmienić. Już za 2 dni, na pewnym japońskim show w Osace, Sony ma zaprezentować technologię, którą znacznie usprawni działanie oświetlenia w tego typu grach.

Sony jest sponsorem Hatsune Miku "Magical Mirai 2014" w Osace. Z najnowszych informacji wynika, że japońska korporacja chce zaprezentować tam szerszej publiczności, dość rewolucyjną technikę rozszerzonej rzeczywistości zwaną PS4 Dynamic Lighting, która była prezentowana wcześniej jako cześć pakietu SmartAR.

Technologia ta rozwiązuje jeden z głównych problemów dotyczących rozszerzonej rzeczywistości, czyli fakt, że do tej pory nie reagowała ona na zewnętrzne, podchodzące z prawdziwego świata źródła światła. Powodowało to, że wyświetlane obiekty wyglądały bardzo sztucznie.

PS4 Dynamic Lighting pozwala na realistyczne wyświetlanie cieni nałożonego na obraz obiektu, co sprawia, że odczucie jego obecności jest znacznie lepsze. Dzięki niemu przenośna konsola Sony będzie także w stanie wyświetlać znacznie ładniejsze hologramy ( w przezroczystym pudełku)

Poniżej możecie zobaczyć pokaz z kwietnia, aby sprawdzić o co dokładnie chodzi.

Źródło: http://www.dualshockers.com/

Tagi: playstation 4 playstation vita ps4 dynamic lighting rozszerzona rzeczywistość sony