Piotr Kaźmierczak Piotr Kaźmierczak 28.08.2014 12:32
Czy Square Enix zamierza rozszerzać markę Theatrhythm?
290V

Czy Square Enix zamierza rozszerzać markę Theatrhythm?

Theatrhythm Final Fantasy i jego druga część (która wkrótce ukaże się również w Europie) odniosły całkiem spory sukces i teraz Square Enix nie wyklucza kontynuacji serii. Czy będzie ona jednak znów dotyczyć uniwersum Final Fantasy?

Theatrhythm Final Fantasy był grą rytmiczną na 3DS-a (oraz telefony iPhone), dzięki której postacie z różnych części "Fajnala" mogły spotkać się w jednym miejscu i walczyć (dosłownie) w imię muzyki. Produkcja ta zawierała szereg utworów znanych miłośnikom serii, a do samej rytmiki dokładała też elementy RPG.

Producent gry Ichiro Hazama wypowiedział się ostatnio na temat jej formuły, a także sequela, który trafi niedługi na nasz rynek. Wspomniał też, że druga część będzie ostatnią, która dotyczy Final Fantasy. Hazama chciałby jednak dalej ekplorować markę Theatrhythm. O ile żadnych szczegółów na razie podać nie może, to radzi śledzić poczynania jego firmy w tym temacie. Jego zdaniem fani powinni być spokojni o przyszłość Theatrhythm.

Miejmy nadzieję, że ewentualna kontynuacja trafi również na inne konsole niż te od Nintendo. W końcu taka PS Vita do gier rytmicznych nadaje się doskonale.

Można też zacząć gdybać, która inna seria gier od Square Enix mogłaby się sprawdzić w konwencji Theatrhythm. Kingdom Hearts, a może Dragon Quest? Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: http://www.planet3ds.de/artikel/117-interview-ichiro-hazama-ueber-theatrhythm-final-fantasy-curtain-call/seite2.html

Tagi: